Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek nemzetközi nyomáss...

Szerintetek nemzetközi nyomással meg lehetne buktatni az észak-koreai rezsimet?

Figyelt kérdés
Én az utóbbi időben sokat olvastam Észak-Koreáról, és nehezen hiszem, hogy egy ilyen diktatúra még a 21. században is létezhet. Mármint, csodálkozom rajta, hogy miért nem bukott már meg.

2013. dec. 13. 00:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Dél-korea már kihasználja az olcsó munkaerőt .... ásványkincs nincs ott.
2013. dec. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

azért, mert sok ott a birka.

de bőőőven meg lehetne dönteni, hol vannak a sárgák az oroszokhoz képest?:D

2013. dec. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Miért kellene bármit is külső nyomásra megdönteni? Te mit szólnál hozzá, ha holnap a román paraszt úgy döntene, megbuktatja a magyarországi demokráciát? Kinek és mi köze egy másik ország belügyeihez?
2013. dec. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ott azért emberi jogok is sérülnek. Azzal van a baj, nem az államformával.

Egyébként annak a kis pufi köcsögnek már csak a képe miatt is kijárna a verés.

2013. dec. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Kit érdekelnek a vietkongok emberi jogai? Csináljanak csak a saját országukban, amit akarnak!

Egyetlen dolog miatt kéne elpüfölni azt a pufókpofájút, hogy nehogy begolyózzon és elkezdjen nukleárisosdit játszani.

A sajátjaival csináljon csak, amit akar, de más országokat ne fenyegessen!

2013. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hogy elkerüljük a félreértéseket: azért szeretném ha megbukna, mert az emberi jogokat sárba tiporja.


Szóval nem oktalanul beleszólni akarok más országok belügyeibe - mint ahogy említette valaki a román parasztokat - hanem a népnyúzást szeretném megszüntetni.


Ez olyan mintha Magyarországon Orbán népirtást szervezne, tízezreket öletne meg, és azt mondanánk, hogy ehhez más népeknek semmi közük. Szóval, eléggé képmutató hozzáállás az, hogy mindenki azt csinál a népével amit akar.

2013. dec. 13. 15:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Az észak-koreai rezsimre már 20 éve nagyon erős nemzetközi nyomás nehezedik, de mégsem bukott meg.

Tehát a válasz nem.


Amíg az ottani vezetők nem döntenek a rendszerváltásról vagy a nép nem söpri el a jelenlegi uralkodó osztályt, addig nem lesz változás. Utóbbi a hatékony politikai propaganda miatt nem valószínű, bár a becsempészett dél-koreai, kínai filmek hatására egyre többen ismerik fel, hogy az ő kedves politikusaik, vezetőik még sem olyan jók.

2013. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb nyomást már nem tudunk rájuk gyakorolni és ezt gyakorolja a világ többi része cirka húsz éve. Vagy nyílt lerohanás, vagy forradalom szervezése, hogy a nép intézze el belülről. Látod hogy alakul mindkettő...
2013. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tudom, látom én is. De a mi kormányainkon nincs túl nagy nyomás arra, hogy buktassák meg a diktátort.


Úgy értem, hogy pl. a 2001-es terrortámadások utána egész Amerika - republikánusok és demokraták is - azt akarták, hogy az Egyesült Államok indítson háborút a terroristákat támogató országok ellen. Pl. Irak, Afganisztán.


(Most abba ne menjünk bele, hogy az tényleg terrortámadás volt-e vagy a Pentagon szervezte meg.)


Szóval, nem hiszem, hogy túl sokan azt várnák el Obamától Amerikában vagy pl. Hollande elnöktől Franciaországban, hogy buktassa meg az északi rezsimet. Szerintem a mi vezetőink szarnak a koreai nép szenvedéseire. :(

2013. dec. 14. 00:22
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Mit össze okoskodsz már kérdező! Mi a f. közöd van neked a vietkongokhoz? Mit érdekel tégedet, hogy mit csinálnak?

Semmi közöd hozzájuk! Te szerencsétlen!

2013. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!