Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Iránnak az előző elnöke...

Iránnak az előző elnöke kicsit szélsőjobboldali volt?

Figyelt kérdés

Az előző elnök, Mahmúd Ahmadinezsád, neki volt egy kis szélsőjobboldali beütése.


Például régebben rendezték azt a holokausztkarikatúra versenyt, sok ország képviselője indult rajta.

A lényeg, az volt, hogy ki tudja jobban kifigurázni a Holokausztot.

[link]


Nem tudom, hogy még van-e ilyen Iránban.



2013. dec. 25. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenki szélsőjobboldali, aki háborút és gyilkolást akar. Ha valaki jobboldali, az egy adott csoporton (országban, vallásban, stb.) akar egy elitistább, monokulturálisabb rendszert létrehozni erőszak által. Aki szélsőjobboldali, az a csoportját tekinti hasonló elitnek a csoporton kívül.
2013. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, mások voltak a szempontjai. Nem minden szélsőjobb, ami annak látszik. Annak megítéléséhez mindig az egész folyamatot és főleg a lehető legszélesebb körülményrendszert érdemes figyelembe venni.
2013. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leginkább kicsit elmebeteg volt.
2013. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itteni szemmel nézve szélsőjobboldali, ottanival lehet ez a korrekt.


De az új elnökük már nem ilyen, úgy hallottam.

2013. dec. 25. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Zsidóellenes iszlamista inkább.
2013. dec. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=1xK2ckQ8-Mo

a folytatások ott vannak mellette.

2013. dec. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"De az új elnökük már nem ilyen, úgy hallottam."

Valoban nem. Angolul beszel, es mosolyog - de ez ne tevesszen meg. Marcsak azert se, mert nem ove a hatalom, hanem tovabbra is ugyanazoke a vallasi vezetoke, akike korabban volt. Ok ugy lattak jonak, hogy most inkabb mosoly-diplomacia a celravezetobb - marmint a felszinen.

Eppen ugy porognek a centrifugak, mint eddig.

2013. dec. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért lett volna elmebeteg?Az iráni rendszer alapja az anticionizmus, náluk hivatali szinten utálják a zsidókat...Ahmedinezsád nem volt sem elmebeteg, se szélsőjobboldali.

Az iráni politikai palettán belül egyébként a jobboldali, konzervatív szárnyhoz tartozott, de nem ő volt a legkeményvonalasabb..A jelenlegi elnökük kicsit moderáltabb, középre húz.

Egyébként a muzulmán országokban a nacionalizmus a baloldali pártokra jellemző inkább, náluk a bal-és jobb abban nyilvánul meg, hogy vallásosan mennyire konzervatív egy adott formáció.

2013. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elozo:

"Az iráni rendszer alapja az anticionizmus,"


Hat tudod, nem szeretnek egy olyan rendszerben elni, aminek a "NEM" az alapja. Szivesebben elek egy olyan rendszerben, amelynek az alapja valami "IGEN". Pld Magyarorszag gazdasagi, kulturalis es tarsadalmi fejlodese.

2013. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem igazán értem mire akarsz kilyukadni.
2013. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!