Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dél-Afrikában mennyire ugrott...

Dél-Afrikában mennyire ugrott meg a gyilkosságok és egyéb erőszakos bűncselekmények száma az apartheid megszűnése óta?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Egy "picivel". Nagyon durván nőttek a gyilkosságok. Naponta 50 embert gyilkolnak meg átlagosan. A feketék lezüllesztették az addig virágzó országot. Az sem véletlen, hogy a feketék között 70%-os a munkanélküliség. 5,5 millió adófizető polgár van Dél-Afrikában, és a fehér lakosság száma 4,9 millió.
2014. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Elég rendesen.


Az apartheid felszámolása erőszakos volt.Mandela végig uszított.

Lehetett volna lassabban is csinálni.


Ma, meg fordított apartheid van.

2014. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor mindig azon csodálkozom, hogy azoknak, akik az erdélyi magyarok jogaiért sivákolnak, miért nem jut egyszer is eszükbe, hogy az Apartheid alatt csak a fehér KISEBBSÉG élt jól, a feketék putrikba voltak zárva, ahonnan semmi kitörési lehetőség nem volt. Nem volt olyan, hogy hogyha egy fekete "jól" viselkedik, akkor intergrálódhat a búr társadalomba, ahogy azt a mai revizionista nácik állítják, ha fekete volt a bőrszíned, putrilakónak ítélt az állam.
2014. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az emberi jogok élharcosai...
2014. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MrPifta ***** válasza:
53%

nagyon. Tudom, nemrég jártam ott. Ma már fordított rasszizmus van, és az orszg nem halad előre mióta megváltoztak a dolgok.

Kicsit sem vagyok rasszista, de sajnos az ottani feketék azok

2014. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem meg az a kedvencem, amikor valaki kicsit sem rasszista, de a cigányok és a négerek azért erőszakos bűnözők. :D
2014. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Évente 30-40 ezer embert gyilkolnak meg az országban.

A nemi erőszak is mindennapos, a nők közel felét megerőszakolják élete során.

"a dél-afrikai Egészségügyi Kutatóintézet nemrégiben végzett felmérése szerint négyből egy megkérdezett férfi már erőszakolt meg valakit, és az ezt beismerők majdnem fele egynél több áldozatot támadott meg. A reprezentatívnak nevezett felmérésben 1738 férfi vett részt (minden korosztályból, végzettségből stb.) két nagy tartományból. Az anonim elvégzett felmérésből kiderült még továbbá az is, hogy a válaszadók 73%-a az első támadását 20 éves kora előtt hajtotta végre, és majdnem kilencven válaszadó azt állította, hogy az elmúlt egy évben megerőszakolt valakit."


Az apartheid alatt sokkal jobb volt a közbiztonság, ezt a feketék is elismerik.

2014. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MrPifta ***** válasza:
sajnos TÉNY, hogy az utóbbi időkben megnövekedett a bűnözési ráta. Ezen nem tudunk szépíteni.
2014. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még itt tart a fekete néplélek. Ami kell neki, azt elveszi. Ja, bocs erről nem beszélünk, mert mindenki egyenlő.
2014. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!