Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észrevettétek a fordított...

Észrevettétek a fordított korrelációt a világlátottság és az idegengyűlölet között?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig alpári stílusban látom az embereket szólni, ha bevándorlásra kerül a téma és legtöbbször a mi esetünkben az is kiderül, hogy "tapasztalataik" forrása 99%-ban valamelyik szélsőjobbos portál, ők maguk pedig még életükben nem jártak azokon a helyeken, amiket földi pokolként akarnak lefesteni.


Miért? Ebben kb. annyi logika van, mintha egy külföldi az egész magyarságot az alapján ítélné meg, hogy bunkó volt vele az ellenőr a buszon és még ki is zsebelték.


Ugyanez persze fordítva is igaz: a bevándorlók közül mindig a tanulatlan réteg a problémás, aki életében először hagyta el a hazáját és csőlátással csak azt az életet akarja folytatni, amit az otthonában élt.


Mondjuk ebben egy párhuzam van az őket utálókkal, mindketten az életük legkisebb változását utasítják el.


Volt szerencsém az 50 európai ország több, mint felében járni, köztük szinte az összesben, ami az ilyen kérdések kapcsán felmerül és soha nem történt semmi atrocitás, leszámítva egyszer, amikor egy román akart átverni a gyűrűs trükkel Párizsban. De ettől még persze nem tartom az anekdotális tapasztalásomat minden más tényt lesöprő igazságnak, csak én ezt láttam.


Akik minden bevándorlót Dél-Afrikától Thaiföldig egy kalap alá vennének mit tapasztaltak személyesen és miért alakult ki ez a véleményük?



2014. jan. 26. 20:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Tunéziában nyaraltam már.

Nem hiányzik ide az a kupleráj, ami ott van.

2014. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Mit értesz kupleráj alatt? Koszt és eldobált szemetet Magyarországon is találsz, de Moldovába vagy Ukrajnába végképp ne menj.


Esetleg bántottak, megloptak a helyiek?

2014. jan. 26. 20:56
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
újabb kérdésnek álcázott vallomás arról, hogy a kérdező milyen művelt...
2014. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Feltettem egy kérdést és mellé elmondtam az én nézőpontomat, szerintem ez normális.
2014. jan. 26. 20:58
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

"Mit értesz kupleráj alatt? Koszt és eldobált szemetet Magyarországon is találsz, de Moldovába vagy Ukrajnába végképp ne menj."


[link]


Ez volt kilométereken keresztül...


"Esetleg bántottak, megloptak a helyiek?"


Próbáltak lenyúlni. Az egyik helyi mameluk rám akart sózni egy hamis pénzérmét.

Amúgy meg nem tetszik az ottani kultúra. Kb. olyanok, mint nálunk a cigányok. Ha neked ez nagyon tetszik, akkor menj ki szépen hozzájuk, de ide nem hozod őket, abban biztos lehetsz.

2014. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nincs összefüggés.
2014. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én abban az 1 százalékban vagyok.

Nyaraltam Marseilleben, ott két helyi nagyon sötét kokeró akart kirabolni.Szerencsére nem vagyok olyan félős.

Pár francia figyelmeztetett, hogy vigyázzak a bevándorlókkal.


Sok külföldi barátom van, nagy részük nem igazán szereti a muszlim, illetve afrikai bevándorlókat.De a többiekkel, pl:kínaiak nincs nagy bajuk.

2014. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Kedves kérdező, ha neked erre van szükséged, akkor menj el szépen Európából, minket pedig hagyj békén élni az unalmas, európai életünket. Felőlem viheted magaddal a barátaidat is. Mi normális társadalmat akarunk, nélkületek.

2014. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
De bátran ajánlom neked a Mónika Show-t is, rengeteg rész fent van a Youtube-on. Ott gyönyörködhetsz a nem európai kultúra gyöngyszemeiben.
2014. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Kilométereken át? :) Hát én biztos másik városokat láthattam, pedig én 1. télen és ráadásul a külföldi turisták által teljesen ignorált Tunisztól északra eső részeken is voltam. De így az internet korában könnyedén találhatsz tényleges Tunéziában készült képeket is flickrön, miért nem onnan mutatsz bizonyítékot egy random szemétkupac helyett?


Ha jól látom az érveid eddig azok, hogy nem tetszik a pofájuk neked és valami oknál fogva a magyar cigányoknak is közük van a nem-európai bevándorláshoz? Mónika-show? Nem mondom, hogy látok összefüggést a szavaidban, logikát meg végképp nem, de oké.


62%: nyilván, Marseilles a franciák Ózdja vagy Kazincbarcikája...De ha jól értem a szavaidból tényleges bajod neked sem történt?

2014. jan. 26. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!