Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elképzelhető, hogy visszaszere...

Elképzelhető, hogy visszaszerezzük Kárpátalját?

Figyelt kérdés
Csak át kéne venni azoktól a hatalmat, akik újonnan vezetik Kárpátalját, ők pedig még nem állnak vaslábon.
2014. febr. 20. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
a nacionalisták szerintem is kicsesznek velük
2014. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Legjobb lenne, ha függetlenednének! Az Eu nekünk sose fog ilyet engedni! Túl hitvány valami! De ha oroszország megszállná, akkor lenne rá esély, hogy ahol még nagy számban vannak magyarok, azt a területet idedobja.
2014. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazán sajnos, tényleg a "nemzetközi szervezetek áldása" kellene hozzá amit biztos nem adnának.


A véleményem szerint meg jó lenne kimaradni egy olyasmi cirkuszból mint ami most ott zajlik!

2014. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
Ha ukrajna jog alap nélkül megkapta Kárpátalját 20 éve, előtte 60 éve a szovjetek előzmény nélkül. Az előtt pedig a csehek vihették a területet, úgy hogy semmi közük nem volt a területhez, akkor épp ideje, hogy vagy önállóságot adjanak a ruténoknak és népszavazást kiírni a kérdéses területekről vagy ...
2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Honnan szalajtottak ennyi hülye embert? Az ilyenek nem tudom minek hiszik az országunkat. Talán nagyhatalomnak vagy hasonlónak. Ki kell ábrándítsam az elvakult nagymagyarokat.
2014. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

lehetséges a külföldi beavatkozás afrika polgárháborúiba is nemzetközi erők avatkoznak be az erőszak megállítása érdekében, igaz ott nincs a szomszédban egy Oroszország

szóval ha arra kerül a sor békét fenntartani mehetünk első lépésnek, de csak úgy magunkhoz csatolni nem, na meg ott csak 13% körüli magyarság van tehát a többségnek is hozzánk kéne csatlakozni ami szerintem lehetséges ha azon a gondolatmeneten megyünk végig hogy a ruszinok 1000 évig magyarország része voltak és ha csatlakoznak a jogaik biztosítva és egy nyugati ország oltalma alatt lehetnek, de nekem fogalmam sincs ők hogy gondolják ezt.

Szóval ha a többség nem fogja akarni a nagyok nem bólintanak rá

2014. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha az oroszok nagyobb déli és keleti területeken háborút kezdenek a teljes ukrán hadsereg se fog érni semit ellene. Ekkor már az ukránok, ahogy mindenkit, harcba küldenek a kárpátaljai magyarokat az oroszok ellen, amit persze a budapesti kormány nem engedhet és az oroszok biztos beleegyezésével rendfentartás, nemzetvédelem

címén bevonulhatnak a határmenti magyarlakta sávra vagy akár nagyobb kárpátaljai területekre is.


Szóval igen lehetséges a jelenlegi helyzetben azonban erős politikai majd katonai fellépés szükséges magyar részről!

2014. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt azért én nem felejtem el, hogy jelen esetben Oroszország az agresszor, így nem lenne célszerű mellé állni, és bevonulni Ukrajna bizonyos területeire, még ha ezt ők engedélyeznék is. Ennek pofonegyszerű az oka: ha a "nyugat" országai emiatt Oroszországgal szemben foganatosítanának szankciókat, az nem okozna nekik komoly gondot, mivel a fő exportcikkük, a gáz és az olaj felvásárlására rá van szorulva a nyugati világ. De ha Magyarországgal szemben léptetnének életbe különböző büntető intézkedéseket, egyszerűen padlóra kerülnénk.
2014. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!