Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Obama, mint békedíjas? Most...

Obama, mint békedíjas? Most sírjak, nevessek, vagy legyintsek? Vagy, Ti egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 08:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyurcsány Ferencet, aki a békesség kedvéért alapvetően változtatta meg a szavak jelntéstartalmát!
2009. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ő és nemzete nyugodjék békében! :)
2009. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézzetek hülyének de végül is miért kapta? Milyen munkáért? Azért mert ő az első fekete elnök??

(kíváncsi leszek,hogy mivel ő fekete mikor fogja a fehér házat át festeni és át keresztelni feketére.

(szerintem ha Abraham Lincoln ezt tudta volna,hogy fekete elnöke lesz egyszer Amreikának ,nem is nagyon harcolt volna a rabszolgasors ellen)

2009. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Azért ne keverjük a dolgokat! Nem azért baj, hogy az Obama Nobel békedíjat kapott, mert fekete, hanem azért, mert nem szolgált rá (még, de előre meg ne adjunk díjakat). Az nem baj, hogy fekete elnöke van az USA-nak, és az sem megoldás, hogyha nem szeretnénk, hogy fekete elnök legyen, akkor rabszolgasorsba taszítjuk az összes feketét. Lehet szavazni a fehér jelöltre, ha annyira zavar. Az ő Nobel-díjával mindössze annyi a probléma, hogy nem tett érte még semmit, hanem csak úgy megelőlegezték neki. Ez ugyanakkora probléma lenne, ha egy fehér elnökkel csinálták volna.
2009. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik transparens tetszett, amit készítettek neki, nagyon igaz és odavaló volt:

You won it, now earn it!

(Kb.: megkaptad, most érdemeld ki!)

2009. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én pedig posztumusz Adolf Hitlert, a német nép lánglelkű vezérét."


ő kapott jelölést még 1939 elött, úgyhogy elkésétél...

2009. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rasszizmus csúcsa, a fehér emberek hülyesége. Azért van mindenki oda érte mert néger, és ezzel megnyugtatják magukat a hülye fehér emberek, hogy nem rasszisták, mert kitaláltuk magunknak ezt a baromságot, amitől rettegni kell. Amikor megválasztották a sajtó csak azzal foglalkozott, hogy ő az első néger elnök. És? Mi lenne ha normális emberként kezelnénk, nem egy hősként, aki négerként "mert" elnök lenni.
2009. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
az, hogy jelölték, még kevés... :)
2009. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Javasoljuk a libagyilkos Bajnait is.

Hátha talál a bizottság az ő életpályájában is valami díjazni valót.

2009. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Szerintem a válaszoló nem azt helyteleníti, hogy fekete, hanem azt mondja, hogy azért. analógként, mint amikor a filmekben KELLETT feketét is pozitív figuraként feltüntetni.

pozitív diszkrimináció. (vagy ez egy új kérdés már?)

vagyis hát én így értelmeztem...

2009. dec. 11. 13:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!