Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Na most akkor mi a helyzet a...

Na most akkor mi a helyzet a Krim szigeten?

Figyelt kérdés
Addig oké volt,hogy Janukovicsot leváltották,új ukrán kormány,elnökválasztás májusban.Aztán elutaztam itthonról 3 napja,és azóta követni sem tudom az eseményeket. Miért mentek az oroszok erre a szigetre,meg most akkor kinek kell,és nekünk közünk van ehhez? Sokan itt Kárpátaljai magyar katonaságot emlegetnek. Ha valaki összefoglalná tömören,ami eddig történt,azt megköszönném!

2014. márc. 2. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
azt én is megköszönném
2014. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért fontos ez a sziget az ukránoknak,és miért fontos az oroszoknak? Minek küldött Putyin katonákat?
2014. márc. 2. 16:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor már ketten vagyunk :D
2014. márc. 2. 16:47
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Azt hallottam, vagy arról hallottam következtetéseket, hogy az Ukránok így akarják um "kizsarolni" a NATO vagy az EU támogatását, mivel ha a Kárpátaljai magyarok, azok magyar állampolgárok, tehát akkor elvileg (lehetséges, hogy tévedek), nem Uniós állampolgárok is?

Tehát szerintem ha Uniós állampolgárokat küldeneke harcolni az Oroszok ellen, akkor arra valamit reagálni kell az Uniónak, de ez csak az én elméletem.

Amugy Putyin elvileg az Ukrajnában található Orosz lakta területeket akarja most fegyveresen biztosítani, mivel az új ukrán kormány nem épp az Orosz-barátságáról lett híres, tehát ki akarja ezt használni, plusz állítólag a Krim-félsziget segítséget kért Oroszországtól mert Ők nekik nem füllik hozzá a foguk, hogy Uniós tagállam legyenek. (amit én meg is értek)

A baj az, hogy az odarendelt Ukrán katonák, nagyrésze orosz származású így a relatíve erős Ukrán hadsereg meggyengül, mivel a katonáik egy része át fog állni...


Pedig szerintem elméletben elég jól kitarthattak volna Oroszországgal szemben. Nade a lényeg a következő, hogy az Ukrán kormány most Nyugat felől küldi a sereget, akik több mint valószínű, hogy nem fognak átállni, mivel az ittenniek meg sokkal inkább Unió pártiak.

Közbe az EU meg az USA is figyelmezteti az Oroszokat, hogy ne lőjenek túl a célon.

2014. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát dióhéjban annyi az egész lényege,hogy ez a félsziget orosz barát,segítséget kértek az oroszoktól,Putyin megadta nekik a segítséget,közben az egyik része Ukrajnának EU párti,a másik orosz. És az ukrán katonák akik a szigetre lettek rendelve inkább csatlakoznak az oroszokhoz mivel orosz állampolgárok,de eközben Ukrajna a nyugatibb részekből küld oda katonákat. És azt esetleg nem tudod,hogy mit csinál ott ennyi katona? nézegetik egymást? Vagy vannak komolyabb harcászati eszközök is a felek részéről?
2014. márc. 2. 17:02
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Nos a probléma ott kezdődött, hogy az új ukrán kormány, valamiért úgy döntött, hogy a Krim-félsziget is hozzájuk tartozik, vagy valami ilyesmi ennek utána kellene jobban járni, de volt valami nézeteltérés, amiért az ottaniak Oroszországtól kértek segítséget, de persze lehet ez csak parasztvakítás Putyin terveit illetően, amugy eleve várható volt, hogy az Oroszok az olimpia alatt felkészülnek és csak utána csapnak le.


A lényeg az, hogy egyenlőre csak 6000 Orosz katona van ott, ami önmagában nem jelent fenyegetést, de vannak pletykák arról, hogy az orosz flotta is elindult már a kikötők felé. Az Ukránoknak meg több eszük van annál, hogy rálőjenek az oroszokra, de a bázisaikat már készítik, illetve itt is a hűséges ukrán alakulatok csak a bevetésre várnak.

Annyit tudni, hogy tegnap este Putyin meg Obama telefonon rengeteget beszéltek, tehát lehet már le is lett zsírozva valami. Passzolom.

Mi magyarok nagyon két tűz között vagyunk, mert az oroszok felé húz a Paksi atomerőmű, meg az, hogy az Unió csak kihasznált minket, az Ukránok felé pedig az ottani Magyarlakta területek, akik meg szívűkkel-lelkükkel az ukrán kormány mellet állnak.

A legjobb az lenne, ha most mindenki leülne a seggére tényleg, mert jobb lenne most várni, mivel lehet az oroszok nem akarják megszállni Ukrajnát... egyelőre legalábbis, az államadósságot nem tudom hogy akarják behajtani.

2014. márc. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aha hát persze nagyon kihasznált bennünket... Végülis azok az új épületek,amikbe beteszed a lábad,az mind abból a forrásból származik. Meg aztán a külföldi munkalehetőségek az EU-n belül,végülis az is csak kihasznál bennünket,nem tesz nekünk jót,hogy kinnt dolgozhatunk 3szor annyiért. Igazad van ez se legyen. -.- Nem tudod,mi lenne most itt,ha nem lennének ezek.. Jah de nyugodtan mondhatom . Mehetnél közmunkásnak 47-ezer ft-ért.
2014. márc. 2. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a hirtelen ellenségeskedést, eddig te kértél felvilágosítást ,most azért mert én más véleményen vagyok, azért miért kell lepontozni?

Nem akarok leállni vitázni, hogy mennyi mindent vett el tőlünk az EU, de most nem ez a lényeg, hanem az, hogy mi van az Ukránokkal...

2014. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A probléma gyökere 1954-ben keresendő, amikor is Hruscsov az Ukrán Tagköztársaság felügyelete alá helyezte az oroszok és tatárok által lakott Krím-félszigetet. A SZU széthullásáig ennek semmi jelentősége nem volt, de már Ukrajna létrejöttekor is felmerült, hogy a Krím az oroszokat illetné meg. Az orosz hadiflotta Szevasztopolt használta eddig is kikötőnek és nagy számú orosz haderő is volt ott mindig( kamu,hogy most vonultak be,igazából el se mentek onnan 1991 óta :D ) Az ukrán zavargások után pedig még szép, hogy a krímiek úgy érzik, az új vezetés megpróbálná elnyomni őket(vagy ukránokat telepíteni oda), így kezdtek ők is lázadozni és az oroszokhoz fordulni. Az oroszoknak a hadsereg és a lakosság miatt is fontos a terület.
2014. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"félsziget orosz barát"


A félszigetet az oroszok bérlik és katonai támaszpontnak használják, rengeteg ott az orosz állampolgár, főleg katonák. Kijevben maszkos akárkik rohangálnak automata géppisztolyokkal, akik Janukovicsot megdöntötték, nem pedig "leváltották". Ezek az nagyon oroszellenes emberek kormányoznak de facto Kijevben, akiket a NATO országok támogatnak.

2014. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!