Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kísérteties hasonlóság?

Kísérteties hasonlóság?

Figyelt kérdés
Én gondolom rosszul, vagy tényleg kísérteties a hasonlóság a mostani Ukrán események, és 1939.09.01-i Németország Lengyelország lerohanása között?
2014. márc. 4. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Inkább mikor az USA megszállta Irakot, Afganisztánt meg úgy még a fél arab országokat. Jaaaa bocs, azt a demokrata USA tette, hogy békét vigyen, igaz is az oroszok a világ gonoszai.
2014. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Inkabb a szudeta videk annexiojara hasonlit. De am egyertelmu az agresszor oroszorszag terjeszkedni akar
2014. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

"De am egyertelmu az agresszor oroszorszag terjeszkedni akar"


És jól is teszi.

2014. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Remélem azért most Zsukov Marsal megáll a Magyar határon! :)
2014. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ez jutott eszembe legelőször.
2014. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pro Patria ***** válasza:

Na igen, a tüntetők is Putyin és Hitler összemontázsolt arcát lobogtatták, mondván, hogy ez olyan, mint amikor Hitler megszállta Ausztriát.

Pedig legalább ilyen helyzetben eszükbejuthatna, hogy Sztálin _éppen ugyanúgy_ megszállta az összes szomszédos államot, és ha már ukránok, akkor különösen igaz a párhuzam.

Megint csak azt tapasztalom, hogy _be kell építeni_ az emberek köztudatába végre már, hogy nem Hitler "A Gonosz" szinonimája, maga a Sátán földi megtestesülése, az egyedüli, az elsőszámú, mert a történelemnek ő _csak egy_, és semmiben sem különleges, a többit "elhalványító" tömeggyilkosa, népirtója volt. Legalább ilyenkor ne őt vegyék elő, amikor sokkal logikusabb, ésszerűbb párhuzamot is vonhatnának más elmebetegekkel.


Még olyan képtelen helyeken is ez a mítosz épül a fejekbe, ahol az ember nem is tudatosítja.

Kőhalmi a Showder Klubban tette azt az ironikus megjegyzést, hogy "Vannak tabutémák. Tehát Hitlerrel meg Jézussal lehet viccelni, de Bud Spencerrel ne csináld."

Nemrég a Lepattintva c. teljesen átlagos szerelmes, romantikus röhögcsélős vígjátékban is ezt láttam, hogy "Ezzel a nővel együtt élni olyan, mintha nem is Hitlerrel, de legalább Göbbelsszel töltöttem volna el. Nem, ez olyan volt, mint egy hét Hitlerrel."

Most már ott tartunk, hogy a zombis filmek tömegei sem "menők". Hogyan lehetne tehát "még félelmetesebbé" tenni őket? Legyenek náci-zombik, na ettől már mindenkit kiráz a hideg!

2014. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nem hasonlít rá. A németek egy tőlük teljesen független országot szálltak meg. Az ukránok orosz bábállam voltak egészen mostanáig. Putyin meg akarja őrizni az orosz befolyást a Fekete Tengeren. Ezért nyúl ilyen durva intervenciós eszközökhöz. Szerintem az aki Putyint dicsőíti idehaza az rendkívül el van tájolva. Én sokáig tiszteltem Putyint a gazdasági teljesítményei miatt, de rájöttem, hogy végső soron csak egy szimpla autokrata aki egy új orosz birodalmat akar kiépíteni. Sajnos a magyar vezetés egyre inkább a kezére játszik ebben.
2014. márc. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!