Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek, hogy az Európai Unió a legjobb társadalmi berendezkedés, ami az athéni demokrácia óta létrejött?

Figyelt kérdés
Ha valaki veszi a fáradságot, és elolvassa az Európai Unió alapító okiratának fennkölt szövegéét, de akármelyik uniós politikus random nyilatkozatát, az rájön, hogy a tökéletesebb nagyhatalom nem volt még. Kanada, Ausztrália és az USA is cool helyek, de a szerintem az Unió egészen egyedülálló. Nem hiszem, hogy államalakulat valaha kapott volna Nobel-békedíjat, és hogy lett volna példa arra, hogy szuverén államok önként, szabad akaratukból akarnának csatlakozni egy államközösséghez.

2014. márc. 21. 16:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy gondolom h a legjobb megoldás annak h európát ne húzzák le a wc-n. Fiatal még sok hibával, de azokat ki kell javítani és jó lesz.
2014. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
48%
Az Unióban mindenki azért van és azért akar lenni hogy neki jobb legyen, senkit nem érdekel a másik. Ahogy mi sem a két szép szemünkért kapjuk az ezermilliárdokat hanem azért hogy erősebb piac legyünk. Ez nem feltétlen rossz dolog mert kölcsönösen tudjuk húzni egymást, de el sem kell olvadni a cukiságtól, pont olyan önző kapitalista rendszer ez is mint a többi, sőőt.
2014. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Két fő ok van a sok mellett. Az egyik, hogy az Unió meglehetősen eltérő érdekekkel bíró országokból áll, ezért a gyakorlatában nagyon nehéz észrevenni a fontos elveket. Sokszor éppen a nehézkessége mutatja, hogy mennyire jók az elvek, amelyek mentén szerveződött.

A mások ok az emberek ismereteinek hiánya. Egy ilyen elvrendszer, pláne az Unió konkrét dokumentumai meglehetősen nehéz olvasmányok. Nem fog ilyennek nekiállni az, akinek még az Egri csillagok is problémákat okoz. Nem is lenne neki érdemes, mert semmit nem értene belőle.

Sajnos a gyakorlat és egyes vezetőinek magatartása sokszor ellene szól az Unió fontosságának és előnyeinek.

2014. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt ami le van írva a papíron az nem teljesen fedi a valóságot.

Másrészt a második hozzászólóval értek egyet, csak nevetni tudok mikor előadják egyesek, h Hans ma is azért túlórázott, h nekünk magyaroknak jó legyen.

Na persze!

2014. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
68%

Jó társadalmi berendezkedés az, hogy menekülttábort csinálunk a fél kontinensből?

Az EU egyáltalán nem működik jól.


Ha, az EU domináns eszmerendszere más lenne, mint a mai, akkor egész élhető lenne.

2014. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
48%
Az eu ellenesek csak ebbe tudnak belekötni h bevándorlókat nem lövik agyon a határnál.
2014. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
61%

Én teljesen egyetértek veletek. Szinte gyerek voltam, amikor csatlakoztunk, de még gyerek ésszel is felfogtam, hogy ez milyen jó nekünk és sírva ujjongtam a nappaliban...anyámék meg nem értették, miért örülök neki ennyire 10 évesen. Aztán elmondtam nekik, hogy azért, mert így szabad leszek és annyi lehetőségem lesz felnőtt koromban, hogy nem tudok majd választani közülük. Mindig is vonzottak a nemzetközi kapcsolatok, a világpolitika és gazdaság, az emberi jogok, akkoriban, gyerekként vettünk részt az UNICEF egyik nemzetközi pályázatán, amit megnyertünk, azt hiszem akkor lettem ilyen megszállott. De a gyerekkori jóslatom beigazolódott, mert most boldogabb vagyok, mint valaha, utazgatok a személyimmel, világot látok, rengeteget tanulok, meg tudok élni, egyszerűen imádok végre európainak lenni :))


Mindeközben látom, hogy a kevésbé utazgató, otthonához ragaszkodó családomnak is egyre könnyebb és boldogabb az élete, egyre szebb a környezetük, több a fizetésük, lehetőségük, stb.

2014. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
48%
Úgy értem, egyet értek veled, kérdező :D Nem "veletek"
2014. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
77%

"Az eu ellenesek csak ebbe tudnak belekötni h bevándorlókat nem lövik agyon a határnál."


Nem csak ebbe, az EU agrár ügyekhez való hozzáállásával sem vagyok elégedett, na meg az a sok hülye kvótázás, görbe uborka, nem görbe uborka.


A bevándorlókérdés viszont elég fontos, hisz Európa attól európai, hogy főleg európaiak lakják.Ha ez megváltozik, akkor már nem lesz Európa.

Európát a pestis óta nem sújtotta ekkora vész, mint most.Volt itt mindenféle háború, járvány, betegség, de ilyen közel sosem járt az öreg kontinensünk ahhoz, hogy megszűnjön európainak lenni.

2014. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=FDOreKiH8fM

Kívül zöld belül rohad. Szovjet vagy Európai attól még unió és egy globalista rendszer

2014. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!