Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez, hogyan alakult ki Franciao...

Ez, hogyan alakult ki Franciaországban és Magyarországon?

Figyelt kérdés

1 hete voltam Franciaországban, vannak ott barátaim is.


Feltűnt, hogy ruhavásárlásnál, ránéznek egy ruhára és azt mondják, hogy "ilyet a xy bevándorlók hordanak, ne vegyem meg". Náluk is megvannak bizonyos ruhadarabok , amiket nem akarnak felvenni, mert valamilyen bevándorlók is olyat viselnek.


Magyarországon szintén van hasonló, vannak a "cigányos" ruhák, kiegészítők.A legtöbb magyar ilyen ruhadarabokat nem szívesen vesz fel.


Más országokban is van hasonló, vagy csak nálunk és a franciáknál?



2014. márc. 23. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem Németországban és Norvégiában sem nagyon vásárolnak az emberek burkát meg nyakig virágmintás szoknyákat.
2014. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem burkáról meg csadorról volt szó.


Igazából pólókra mondták, hogy olyat csak a bevándorlók viselnek.

2014. márc. 23. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi volt a pólókon?

Milyen minta?

2014. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

más kultúra meg szépérzék...


Cigányoknál a feltűnő a csillogó a gazdagság és sikeresség jelképe. Mielőtt elkezdenénk sarat dobálni hozzátenném, hogy az európai polgári kultúrában is van olyan, ami nevetség tárgyává válna az arab országokban vagy kínában, például a mértéktelen csöcs és comb kipakolás, vagy a szexualitás teljesen elfogadott felhasználása pl reklámokban.

2014. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amerikában ilyen a Fubu.

Amúgy én úgy tudom, h franciáknál ezért számít gagyi márkának az Adidas.

2014. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Ausztriában élek.

Itt pl a mackóalsót/melegítő gatyát az emberek a jugó bevándorlókkal azonosítják, mert 99%-ban tényleg csak ők hordanak ilyesmit mindenhol.

A néger meg indiai nők itt is full-színesben, virágos, hatalmas szoknyákban, Bódi Guszti-cipőkben közlekednek.

A cigányok Mo.-n imádják az ízléstelenül giccses és színes cuccokat, pont emiatt járkálnak ilyenben, és hát ez leginkább csak rájuk jellemző.

Az afrikai férfiak öltözködése és ízlése is eléggé elüt az európaitól.


Szerintem ez nem azért van, mert XY bevándorló, hanem azért, mert Európában az ilyen rettenetesen feltűnő, ultra-színes vagy ízléstelenül giccses öltözködés egyszerűen nem megszokott és nem divat.

A jugóknál meg teljesen mindennapos a mackóalsó. Voltam már Horvátországban és Szlovéniában, sok fiatalnak egyáltalán nincs azzal gondja, hogy ilyenben mászkáljon mindenhol, míg Mo.n meg Ausztriában ez eléggé szokatlan, és nem éppen az igényes kategóriába tartozik a helyiek szerint.

2019. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!