Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitől működik Csehország,...

Mitől működik Csehország, Szlovénia, Ausztria, Luxemburg, Szlovákia?

Figyelt kérdés

Némelyik a függönyön innen volt a másiknak nincsenek olyan földrajzi adottságai, mint nekünk mégis előrébb tartana és biztosabb lábakon állnak.


valamikor a 18. században lehettünk ennyire lemaradva Ausztriától, mint most. írja a cikk.

[link]


remek.

Nálunk csak a szegény emberből lett több míg a V4-ek közül a másik három csökkentette a számukat !

Mit tudnak ezek az országok amit mi nem?



2014. márc. 25. 23:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Szlovákia nem elmaradott. CXsehország meg Szlovénia úgyszint nem. Romániát se kell lenézni, mert az meg olyan, mint Magyarország.
2014. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

étezik Kassán a Lunyik 9 gettó, ami mellesleg Európa legveszélyesebb gettójának van ítélve, és Kassa polgármestere is biztosan azért tartott a !Pestis! kitörésétől a telep miatt mert olyan jól felfejlődött.


A luník 9-et fölszámolták. Szlovákiában nézz már meg egy-két falut, aztám Magyarországon is. Szembeötlő lesz a különbség, Szlovákia fejlettebb. nem lehet GDP-t hamisítani, meg nem vezethették volna be az eurót, ha akkora putri lenne. némelyik ember egész furcsán gondolkozik.

2014. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szlovákiában nézz már meg egy-két falut, aztám Magyarországon is."


Attól függ, melyik részén. Ha a Felvidéken mész egy kis kört, mondjuk Esztergomból kiindulva és Nógrád megyébe érkezve, nem lesz túl vidám az összkép. Kiégett házak(!), kirámolt gyárak, útszélen parkoló, piszkosnarancssárga, dohos Skodák... ehhez képest a nógrádi magyar falvak valóságos gyöngyszemeknek tűntek.

2014. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Szlovákia:


[link]

2014. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 25 százalékos!


Jártál te egyáltalán Szlovákiában? Vagy ha jártál akkor mikor utoljára már ne is haragudj!? A linked az a Lunik 9. Te azt hiszed hogy egész Szlovákia igy néz ki?? Én mint Felvidéki, és jártam már mindenfele Szlovákiában és MO-n is, hidd el, hogy nagyon nem ilyen a többi része. Sőt! Ha csak a hegységienket nézzük, gyönyörű, dél-nyugat Szlovákia szerintem a legfejlettebb, itt megnézheted, hogy néznek ki a falvak. Aki az útszéli lerobbant Skodákról irt, meg a pusztulatról, hát jót nevettem. Már találkoztam ezzel a hozzáállással MO-n, pár éve. Még mindig úgy képzelik sokan,hogy olyan mint 30 évvel ezelőtt a szocializmusban. A Lunik valóban Szlovákia szégyene. Csak az a baj, hogy a cigányok akik ott élnek, nem tudnak velük mit kezdeni. Most olvastam hogy megint tervben van hogy társasházakat épitenek nekik, mint ezt már sokszor megtették. De kérdem én minek?? Pár év és lerombolják és ugyanaz lesz. Nem vagyok rasszista, de ezek az emberek valahogy... Nem érdemlik, hogy a mi befizetett adóinkból kapjanak. Nekünk sem ad senki.

Azt hogy kelet Szlovákia megint csak szegényebb régió, attól még nem mindenhol van Lunik. MO-n sem minden falu és város tipp-topp...

2014. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit fűznék hozzá:

Sokan látták az Európai körút cimű filmet, ahol pont a LUnikot rakták be Pozsony név alatt. Volt is felháborodás rajta... És sokan igy is képzelik. :D

2014. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Pozsony vagy a többi gazdagabb rész jelenléte nem ellensúlyozza azt a hatalmas problémát, hogy olyan hely, mint a Lunik egyáltalán LÉTEZHET.


Mégis miféle ország az, ami hagyja, hogy valamelyik néprétege, csoportja ilyen körülmények közé fejlődjön vissza?


Magyarországnak nincs akkora GDP-je, meg nincs Euró, de talán azért, mert nálunk magasabb szintű a népszolidaritás és még a vadkapitalista Gyurcsány se hagyja, hogy az ország egyetlen lakójának is a középkor körülményei közé kelljen visszatérnie.

2014. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Aki az útszéli lerobbant Skodákról irt, meg a pusztulatról, hát jót nevettem. Már találkoztam ezzel a hozzáállással MO-n, pár éve. Még mindig úgy képzelik sokan,hogy olyan mint 30 évvel ezelőtt a szocializmusban."


Nem 30 éve volt, hanem 5 éve.

Én sem hiszem azt, hogy egész Szlovákia így néz ki, de megmondom őszintén, megdöbbentem azon, amit akkor láttam.

2014. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
21%

"Magyarországnak nincs akkora GDP-je, meg nincs Euró, de talán azért, mert nálunk magasabb szintű a népszolidaritás ..."


Nálunk szocializmus van, annak pedig mindig lerohadás a vége...

2014. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%
Svédországban és Kanadában is szocializmus van, valahogy mégsem rohadnak...
2014. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!