Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában hogy hogy nincs...

Ausztriában hogy hogy nincs ennyi probléma a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés

Bécsben tanulok, és ezen elcsodálkozok. Ami megy Franciaországban vagy Angliában, annak nyomát sem látni Ausztriában. Pedig az ország 7%-a szerb, és Bécsben nagyon sok a török is. Még sincs annyi probléma, és sosem láttam azt, hogy törökök, vagy bevándorlók problémáznak. Sem vallásilag, sem viselkedésileg.


Németországban pl gond van a törökökkel.


Ausztria mit csinál ilyen jól?



2014. márc. 30. 09:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Este is nyugodtan lehet sétálni a városban, nem kell félni.
2014. márc. 30. 09:54
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Ausztriában nincs annyi török és talán jobban megszűrték őket, amikor beengedték.


Kisebb problémák azért ott is adódnak, hisz nem lenne ilyen erős az FPÖ, ha nem lennének problémák.

Viszont közel nem olyan súlyos, mint Franciaországban.

2014. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Egy ismerősöm Angliában tanul, és ő is meglepve szokta tapasztalni, hogy milyen kevés probléma van ténylegesen ahhoz képest a bevándorlókkal, amit a hírekben látni külföldön.


Úgy működik hogy a hírek mindig lecsapnak minden balhés esetre, mi meg csak arról hallunk, ezért szörnyülködünk, hogy milyen rossz a helyzet.

2014. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

A legtöbb országban nem a bevándorlókkal van probléma, hanem a bevándorlási politikával.


Ha megfelelő lenne a társadalom hozzáállása a bevándorláshoz, a különböző kultúrákhoz és a munkaerőpiachoz, akkor nem lenne semmiféle probléma.


Például ha betiltanák a keresztény, muzulmán, zsidó, hindu, és a többi népszerű vallást. Ugyanis mindegyik ordenáré baromságokat tanít a világról, és arra neveli az embereket, hogy gyűlöljék egymást.

2014. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


én a 10. Bezirk-ből írok Bécsből. Egyszer majd gyere el ide a Reumann platzhoz este 10 után aztán meglátod, hogy itt is vannak bajok. :)

2014. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a 10. bezirk a török kerület, és hogy azért vannak bajok, de úgy értem, hogy korán sem annyi mint nyugatabbra.

Úgy tudtam, hogy a 10. kerület sem annyira veszélyes.

2014. márc. 30. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk milyen jó lenne, ha cserélhetnénk, MO-ra törökök, innen meg ki a sok... na mindegy, a léyneg, hogy mennyivel jobb lenne. :)
2014. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyre inkább vannak bajok, én Bécset ismerem. Jó pár év távlatából úgy gondolom, az osztrákok nagyon toleránsan viszonyulnak a bevándorlókhoz. Meggyőződésem, ha Budapest olyan multikulturális lenne, mint Bécs, mi magyarok sokkal rosszabbul tűrnénk (mondjuk szerb oldalsó szomszéd, török felső szomszéd, indiai szembeszomszéd..). Szerintem Haider idejében még csak halkan nyilvánult meg az utca embere, ha a bevándorlók ellen beszélt. Mostmár egyre hangosabban és egyre gyakrabban, szemrebbenés nélkül. Persze azóta a bevándorló eredetűek száma, gyerekestül is érzékelhetően több lett. Úgy gondolom, hogy ha a befogadó ország ignoráns vagy toleráns, akkor kevésbbé kell konfliktusokra számítani. Talán Ausztriában ezért is ilyen a helyzet még egyelőre. Anglia, Franciaország egykori gyarmatbirodalmak, bevándorlóik jó része onnan jött. Hiába beszélik jól a nyelvet, a két egykori gyarmatbirodalom büszkén tartja magát, hagyományait és talán rejtetten még mindig bennük van a felsőbbrendűségi érzés. Ezzel ellentétben Ausztriában a Habsburg-ház lehanyatlott (az osztrákoknak egy kollektív negatív élmény), az első világháború hozzánk hasonlóan őket is megtépázta, a másodikról meg inkább ne is beszéljünk (Anschluss). Azonfelül Közép-Európában fekszik, hozzá van szokva a kelet közelségéhez.
2014. ápr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!