Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy engedhette meg Ukrajna,...

Hogy engedhette meg Ukrajna, hogy a 90-es években a Pripjaty körüli falvakba visszaköltözhessenek az emberek?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy párszázan éltek is a lehetőséggel, főleg az öregek.

De nem értem. A turistákat is csak kísérettel, védelmi ruhában, doziméterrel engedik be, és őket is max 1-2 órára.

Ez nem számít komplett gyilkosságnak, hogy a 90 években az ukrán kormány megengedte, hogy az emberek a falvakba visszatérhessenek?



2014. ápr. 7. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Annyira azért nem erős a sugárzás, és aki oda visszaköltözött, az ezt saját felelősségére tette. Sokakat nem érdekelt, az erőműre barátként tekintettek, a tájékozottság is kicsi.
2014. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
plusz pripjaty egy baromira dinamikus város volt, jóléttel és biztonsággal, ha valaki ennyi pozitív dolgot társít hozzá, belegebed, ha nem mehet vissza.
2014. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lásd az 5-ös választ itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..

Azt is én követtem el. A lényeget idemásolom:


Csernobil környékén egyáltalán nincsenek olyan nagy dózisok, hogy ne lehetne ott eléldegélni. A probléma inkább a talaj szennyezettségével van. Ha odaköltözöl, és a kertedben paradicsomot nevelgetsz, kecskét legeltetsz stb, akkor a paradicsom és a tej relatíve nagy mennyiségű radioaktív anyagot tartalmaz, amit nem igazán egészséges megenni. A belső sugárterhelés ugyanis jellemzően ártalmasabb, mint a külső. Vannak ezen kívül ún. forró pontok, pl. a robbanás következtében a környezetbe került apró fűtőelem-darabka, ilyesmi. Szintén nem egészséges megenni, sőt tartósan a közelükben tartózkodni is bajos lehet.


Valóban élnek a kiürített zónában emberek. Nem sokan. Néhány száz, többnyire idős ember, aki vissza akart költözni a szülőfalujába. Nem zombik ők sem, pont olyanok, mint akármelyik idős falusi néni vagy bácsi. Ott tengődnek egy néptelen faluban, szörnyű szegénységben és állapotok között, de nekik mégis ott jó. A hatóságok nem javasolják, hogy helyben termelt élelmiszert fogyasszanak, de ezt persze nem nagyon tartják be. Meg aztán, ha akarnák se tudnák. Úgy látszik, 80 felett az embernek már nincs oka félni a sugárzástól.

2014. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló már adott egy tökéletes választ, én csak annyit tennék hozzá, hogy a turistákat NEM védelmi ruhában és NEM csak max 1-2 órára engedik be.



Avagy engem is meg akartak gyilkolni ezekszerint, hogy három napot lehettem benn a Zónában, engedéllyel :)

2014. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 toth.peter ***** válasza:
30%
Én annyira megszállotja vagyok ennek a csernobil dolognak! Mindent tudok a katasztrófáról! Az életem feláldozásával is bemennék a 4-es erőműbe! Bárhogy. Csak az a kár, hogy nincsen már sok időm rá, mert az ukrán kormány el akarja pusztítani a zónát!
2014. ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!