Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy-Britannia kb.1990-ig...

Nagy-Britannia kb.1990-ig olyan volt, mint egy jobban menő Kelet-Európai kommunista ország?

Figyelt kérdés

Láttam képeket Angliáról a háború és 1990 között, minden ugyanolyan szürkének, lerobbantnak nézett ki mint pl. nálunk, meg Csehszlovákiában, egyáltalán nem hasonlított a korabeli NSZK-ra, Hollandiára.


Olvastam, hogy viszonylag sokáig volt pl. Jegyrendszer, egyfajta szociális-kapitalista kormány volt az ételek, bolti termékek meg alacsony minőségűek voltak elég sokáig.



2014. ápr. 16. 17:48
 1/4 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 16. 17:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Életem legretkesebb, legmocskosabb, legundorítóbb nyilvános WC-jét a Reading-i pályaudvaron láttam, kb. 10 évvel ezelőtt. A kagylók úgy dugig voltak anyaggal, hogy méterekről sem lett volna gusztusom belevizelni. Ez egy dolog. Az életszínvonaluk.... Hát szeretnénk mi ott tartani most, ahol ők tartottak 3
2014. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát szeretnénk mi ott tartani most, ahol ők tartottak 30 évvel ezelőtt...
2014. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy.

1990-ben már egész jó volt a gazdasága.


A II. világháborút követő néhány évtizedig valóban elég rossz volt a helyzetük, ott is jegyre lehetett bizonyos élelmiszereket kapni.

2014. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!