Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dél-Olaszország legfejletleneb...

Dél-Olaszország legfejletlenebb részei tényleg körülbelül Románia szintjén vannak vagy ez csak egy költői túlzás?

Figyelt kérdés
Nem egy kommentben, fórumon olvastam, hogy Dél-Olaszország olyannyira fejletlen, mint Románia.
2014. ápr. 17. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Hát ez így van, csak szebb. Viszont sokkal sokkal SOKKAL SOOKKAL szegényebb mint észak olaszország. A vatikánról nem is beszélve. Ugyan. Mint a bóvli meg a tiszta gyémánt összehasonlítása. Függetlenedni is akar észak déltől. Amúgy is dél a maffia hazája főleg szicília. Viszont szép környezet szóval tenger meg minden..

2014. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Hülyeség.


Olyasmi inkább, mint Szlovénia.

2014. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát kb. olyasmi. Én voltam Nápolyban, szép város a maga módján, autentikus az biztos, na de, hogy Ceausescu Romániájában a legsötétebb 80-as években jobban biztonságban éreztem magam és akár enni is lehetett volna az aszfaltról, az is igaz.
2014. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
dél-olaszok olyanok mint a cigányok
2014. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg elég lepusztult, az északi olaszok nem is tekintik olasznak a dél olaszokat, inkább ilyen cigány féle népségnek nézik őket.
2014. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Ja egy Brassó/Bukarest/Arad szintjén. A román átlagtól (vagy akár a hazaitól) elég messze van, de tény hogy az északi régióhoz képest sehol sincs.
2014. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

"dél-olaszok olyanok mint a cigányok"


Az összes olasz olyan. Sz.ar, semmirevaló népség. Dolgozni nem tud, csak az idegenforgalom tartja el őket.

2014. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

"Az összes olasz olyan. Sz.ar, semmirevaló népség. Dolgozni nem tud, csak az idegenforgalom tartja el őket."


Nevetséges ez a fajelmélet.


Attól mert bizonyos európai népek (olaszok, spanyolok, görögök) nem olyan munkamániások, mint a németek attól még nem semmirevalók.


Én jártam ezekben a mediterrán országban és jártam már Németországban is.


A németek nagyon keserűek, tényleg olyan "szürkék", hasonlítanak a magyarokhoz, ami a közhangulatukat illeti.

A spanyolok viszont lehet csóróbbak, de élvezik az élet apróbb örömeit, sokkal pozitívabb a hozzáállásuk.

2014. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%

Én is jártam Olaszországban is, Németországban is. Ezen kívül nekem is van véleményem. Ennyi, én győztem.


"A németek nagyon keserűek, tényleg olyan "szürkék", hasonlítanak a magyarokhoz, ami a közhangulatukat illeti. "


Ez volna a normális.

2014. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Románia meg Magyarország egy szinten vannak. Persze van amiben ez van előbb, van, amiben az. De Dél-Olaszország inkább olyan, mint Szlovénia. Tehát Észak-Olaszországhoz képest fejletlen, de Romániához, Magyarországhoz képest igenis gazdag. Azért ott nem találsz ilyen nyomortelepeket, mint pl. Tatabányán, Ózdon, Pécsen, vagy a kis alföldi falukban. Észak-Olaszországhoz képest szegény, de Kelet-Európához képest gazdag. Örülnének a románok meg a magyarok, ha úgy élnének.
2014. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!