Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy amerikai - orosz háborúban...

Egy amerikai - orosz háborúban ki lehetne a győztes?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 09:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%
Leginkább Kína.
2014. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Az oroszoknak több katonájuk van ez tény. Viszont egy modern háborúban ennek már nincs igazán jelentősége, hacsak nem partizán háború az.


Az amcsiknak a fegyvereik modernebbek - fejlettebbek és szinte mindenhol vannak katonáik , anyahajóik stb... amik bárhonnan bevethetők.

valószínűleg az USA nyerné a háborút a csatatér nagy része viszont europában lenne amit nagyon kevesen élnének túl.

2014. máj. 14. 10:33
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

az amcsik szorgalmazzák a világon leginkább, a nukleáris töltetek leszerelését, én miért tenném ezt a helyükben? -mert van jobb...

szerintem atomháborúról már szó sem lenne, véleményem szerint se az amcsi se az orosz haditechnológia csúcsáról fogalmunk simcs, és egy tényleges háború azon múlna, melyik fél tényleges vezetõje adja ki elsõkènt a parancsot.


Ha hosszú hidegháború szerû háború lenne, akkor szerintem az amcsik... éltem 2 évet Moszkvában, ott szinte mindenki szeretne amerikai lenne, jártam amerikában, ott mindenki büszke rá, hogy amerikai és az èlete árán megvédené a szabadságát...

tehát ha technológián múlik akkor aki elsõnek lép, ha az embereken múlna, akkor amerika máris gyõzött.

2014. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"szerintem atomháborúról már szó sem lenne,"


Civil felhasználásban azóta nincs még csak hasonló erejű, hasonló mennyiségű energiát felszabadító találmányunk sem, ergo a két ország hadiiparának sem lehet (mivel a civil szféra talál fel, a hadsereg hasznosít). Természetesen jó nagy marhaságot beszélsz, nyilvánvalóan atomháború történne, ha a fent nevesített két ország úgy istenigazából egymásnak feszülne. Majd ha feltalálnak az atomfegyvernél is pusztítóbb valamit, akkor majd áttevődik arra a valamire a hangsúly, addig azonban a legjobban rettegni az ICBM-ektől kell.

2014. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Kína nyerne, mivel a ruszkik és jenkik annyira legyengülnének (akármelyikük is jön ki jobban) hogy Kína lenne az egyedüli katonai nagyhatalom, de erre már a hidegháborúban is rájöttek.
2014. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%

"Az oroszoknak több katonájuk van ez tény."


Biztos?

A NATO esetében egy körülbelül 1 milliárd fős táborról van szó, az oroszok pedig nagyjából 150 millióan vannak.

2014. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"A NATO esetében egy körülbelül 1 milliárd fős táborról van szó, az oroszok pedig nagyjából 150 millióan vannak."


Te LAKOSSÁGról beszélsz, a másik, akivel vitázol, katonákról.


Oroszországnak nagyjából 800 000 képzett katonája van, ennek egy töredéke hivatásos, nagyobb része pedig tartalékos sorkatona.


A NATO-nak (28 tagországról beszélünk) 3 000 000 katonája van, ebből mondjuk 2, 2,2 millió hivatásos.


Ezek a tények, ha a számok nyelvén beszélünk, kb. így néz ki a dolog.

2014. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
És a 3 millió az nem több, mint a 800 ezer, te észlény?
2014. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"És a 3 millió az nem több, mint a 800 ezer, te észlény?"


Állítottam olyat, hogy kevesebb?


A lakosság mióta = katonával, te észlény?

2014. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 14:33


Ráadásul nem is velem vitázol, hanem egy másik vadidegennel. Csak szólok, észlény-észlény. Remélem, észreveszed most már.

2014. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!