Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki össze tudja nekem...

Valaki össze tudja nekem foglalni az ukrajnai eseményeket?

Figyelt kérdés
Egy előadást kell készítenem, és sehol nem találok pontos eseménysorrendet némi mesével kiegészítve. Előre is köszönöm.

2014. máj. 19. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Mindenesetre ne a közmédia oldalait olvasd emiatt.

2014. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ilyen választ vártam! :D
2014. máj. 19. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
origo-n egész jól posztoltak cikkeket, de némelyik túl szabad szellemiségű feltevés
2014. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dávid ***** válasza:

Ukrajnában Viktor Janukovics oroszbarát politikus megnyerni a demokratikus választást, igaz, az ellenzék legnépszerűbb alakját bebörtönzi (Julia Timosenko).


A gazdaság hanyatlik, majd rendszerellenes tüntetéseket követően Janukovics a tömegbe lövet, több száz halálos áldozat.


Janukovicsot elkergeti a feldühödött tömeg.


Új, ukrán nacionalista kormány jön létre puccsal, az orosz kisebbség nyelvhasználati joga csorbul.


Putyin meglovagolja az orosz nacionalista indulatokat, és "büntetésképpen" elcsatolja az oroszlakta Krím félszigetet.


Több ezer orosz kisebbségi ragad fegyvert országszerte (Donyeck, Luhansk, Odessa), ők is a "gazdag" Oroszországhoz akarnak tartozni. Putyin fegyveres támogatását élvezik.


Putyin népszerűsége soha nem látott mértékben megnő Oroszországban.


Demokratikus választás Ukrajnában, Prosenko mérsékelten nacionalista politikus megnyeri, az orosz kisebbség többsége nem szavaz.


Jelen: sem az ukrán kormány, sem a lázadók nem hátrálnak. Politikai bénultság, több száz halálos áldozat.

2014. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!