Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen viszonyban vannak...

Milyen viszonyban vannak egymással a törökök és a bolgárok?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy pl mi sem rajongunk a románokért, de jóban vagyunk finnekkel, a törökökkel, a horvátokkal, a bolgárokkal, a lengyelekkel, és azt hallottam, hogy az észtekkel is. Mikor nézem a YT-n a "future of europe" videokat, és alattuk a commenteket nagyon sok vita és nagyon sok (hülyén hangzik) de kedves beszélgetés. Sokszor vitába keverednek az emberek, hogy még is, hogy volt a történelem. Szóval, ezekből a commentekből tudtam meg, hogy a bolgárokkal is és a törökökkel is jóban vagyunk (gondolom az 1.vh miatt.) Viszont azt is látom, hogy a törökök és a bolgárok nincsenek valami jó viszonyban. (Persze ez csak pár ember akik commentelnek, meg nem minden angol utál minden franciát, de a történelem így hozta, és még most is sok emberben ez van, hogy jó akkor őket most szeretjük, őket most utáljuk stb. stb. stb.) Szóval, akkor "így" a bolgárok és a törökök szereteik egymást?

2014. máj. 20. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nincsenek jóban, mert a bolgárok nagyon a szívükön viselik a volt török uralmat és még most is lépten-nyomon csak azt mondogatják, milyen rossz sorsuk volt és most már milyen jó nekik.

Ez k.b. olyan, mint a szlovák-magyar viszony a tótok részéről.

2014. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

"Milyen viszonyban vannak egymással a törökök és a bolgárok?"


A török az muszlim, a bolgár meg 90%-ban ortodox keresztény. Innentől kitalálhatod.

2014. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem értem sokszor miért a vallás miatt vannak rosszban emberek, népek, országok stb. :(

amúgy köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 20. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!