Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországot mennyire...

Franciaországot mennyire érinti a válság, hogy ilyen erős a szélsőjobboldal ott?

Figyelt kérdés

[link]


Nyugati ország, az egy főre jutó olyan, mint Németországban vagy Ausztriában.

A gazdaságuk is a 2. legnagyobb az EU-ban.


Nagy Britanniában, Németországban nem erős az ilyen párt.


Vagy ennek a mentalitáshoz is "néplélekhez" is van köze?



2014. máj. 28. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a válság miatt erősödött meg a szélsőjobb, hanem mert az emberek ingerküszöbét kezdi elérni a sok kelet-európai bevándorló, főleg a románok.
2014. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gazdaság miatt, hanem a bevándorlók miatt.
2014. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez Nyugat-Európa véleménye arról a mentalitásról, hogy kimegyek nyugatra mosogatni, mert sokat fizetnek.


Ők nem tudják megérteni, hogy ha valaki kizárólag a pénz miatt akar az országukban élni, az miért nem marad inkább otthon és tesz valamit a nyomor ellen. És totálisan igazuk van, mi se örülnénk, ha emberek tömegesen kizárólag azért akarnának Magyarországon élni, mert itt több pénzhez jutnak, mint az otthonukban.

2014. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Lumpenproletár ***** válasza:
58%

3:És Magyarországon arra a"hazánkfiára"néz fel a társadalom aki"nyugaton mosogat".


Már aki...

2014. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Lumpenproletár: nekem az jött le, hogy őket nem érdekli semmi a pénzen és a kényelmen kívül.
2014. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

"Lumpenproletár: nekem az jött le, hogy őket nem érdekli semmi a pénzen és a kényelmen kívül."


Igen, képzeld a normális emberek a jólétért szoktak küzdeni...

2014. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Lumpenproletár ***** válasza:
0%

Erre del"céloztam rá"hogy...már aki.


Én pl. nem.


Dehát ki vagyok én hogy egy külföldöt megjárt-a külföldöt"végigmosogató"világlátott"hazánkfiát"megszóljak?


Csak egy lumpenproletár:-)


Kimennek ott csinálnak ezt-azt(a net tele van"milliárdnyi"amatör szereplővel amint...ezt-azt csinálnak)aztán mikor hazajön a jó sok pénzzel megpróbálja bemesélni hogy milyen tiszta rendes munkát végzett.


Jó sok pénz...


Volt olyan is persze akit apuciék úgy hoztak haza mert inge-gatyája ráment a"világlátásra"...

2014. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"Ez Nyugat-Európa véleménye arról a mentalitásról, hogy kimegyek nyugatra mosogatni, mert sokat fizetnek.


Ők nem tudják megérteni, hogy ha valaki kizárólag a pénz miatt akar az országukban élni, az miért nem marad inkább otthon és tesz valamit a nyomor ellen. És totálisan igazuk van, mi se örülnénk, ha emberek tömegesen kizárólag azért akarnának Magyarországon élni, mert itt több pénzhez jutnak, mint az otthonukban."


A szabad munkaerő áramlás nélkül nincs esélyegyenlőség. Ha a kapitalizmus el akarja kerülni azt a rágalmat, hogy csak a felső 10% jár vele jól, akkor meg kell engednie a szabad munkaerő áramlást, mert így létrejön az igazságos verseny, ahol ahhoz a céghez mennek dolgozni, amelyik a legtöbbet fizetni nekik, így sokkal nehezebben tudják kizsákmányolni az embereket a nagyvállalatok.


A nyugati munkások hozzászoktak a magas bérekhez, amit nem csak az tartott fenn, hogy jó minőséget termeltek, hanem az is, hogy a keletet kicsit jobban megterhelték. Enélkül a pluszbevétel nélkül, fel kell venniük a versenyt a kelet-európai munkásokkal, így most kezdenek szembesülnek, hogy mekkora a valódi átlagkereset, mert ők is ahhoz tendáló keresetet kezdenek el kapni a kiegyenlítődés miatt.

2014. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az ex-kommunista országokból tömegesen bevándorló kelet-(és közép-)európai miatt tudják nyugaton a vállalatok alacsonyan tartani / csökkenteni a béreket, és még durvábban versenyeztetni a dolgozókat.


Nem egy nyugati mondta nekem, hogy ultrakapitalistáknak tartják az ex-kommunistákat, amiért lerontották a munkakörülményeket azzal, hogy bármit elvállalnak szarért hugyért és nincs semmi büszkeség bennük.

2014. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A válság őket csak közvetlenül érintette. Bevándorlók formájában. Azokból van nagyon elegük.

Nagyobb francia városokban egész negyedek vannak, ahol mutatóba se látsz fehér embert. Párizsba meg gyakorlatilag tényleg csak turistát.

2014. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!