Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában és Indiában mitől...

Kínában és Indiában mitől alakult ki az a borzasztó gondolkodásmód, hogy csak a fiú gyerek "számít"?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy Indiában és Kínában ez egy jellemző probléma. Kínában pl egyes lány újszülöttek csak úgy "eltűnnek", mert a fiúkra van szükség.

Olvastam, hogy Indiának van olyan tartománya (vagy megyéje, nem tudom), ahol 1000 fiúra 500 lány jut, ezért kirúgóan magas Indiában a nők megerőszakolásának a száma.


De ez MIÉRT vagy HONNAN terjedt el? És ha a lány szerintük nem "értékes" akkor ki fog gyereket szülni? (most amellett, hogy így is sokan vannak, ez csak egy szimpla elméleti kérdés)



Mitől van ez?



2014. jún. 20. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez mindenhol így volt, sót szinte még mindenhol így van. Valahol enyhébben (kisebb fizetés), valahol durvábban.
2014. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mert a lany hazasitasa rengeteg kiadassal jar (hozomany, erted), raadasul munkaskezkent sem ugyanolyan 'erteku' a szemukben, mint a fiu. tekintve hogy ezekben a regiokban elsosorban fizikai (mezogazdasagi) munkabol elnek, nem mindegy milyen fizikuma van valakinek.
2014. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden kultúra kérdése. Szegények az emberek és még nem szakadtak el a hagyományoktól (azért nem azt írom, hogy hagyománytisztelők, mert lehetőségük sincs elszakadni tőle), és a lány a házasságkötéskor hozományt visz magával (legalább is Indiában), ami több leánygyermeknél probléma merülhet fel a családban. A férfiakra meg a földeken van szükség, ezért ez is ebbe az irányba tolja el a dolgot.


Hidd el, amint Indiában nő a jólét, és ezáltal a nép el tud szakadni a kasztrendszertől (mert bár törvénnyel eltörölték, a valamikori elit mindennel támogatja a fenntartását), és a társadalom ,,modernizálódik,, , azon eltűnnek ezek a sajátos társadalmi szokások...

2014. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt hittem Indiában betiltották a kasztrendszert.
2014. jún. 20. 16:33
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy betiltották, még él a hagyomány. Van egy indiai barátnőm, azt mondta, hogy már a másik személy vezetéknevéből tudja, hogy milyen kasztban van, és pl. xy-nal sosem állna szóba, mert "aljanép", és egy másikkal meg úgysem köthet házasságot, mert nem elég nemes hozzá.
2014. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A lánnyal hozományt kell adni, aztán a házasság után elköltözik a férje házába, ahol majd dolgozik. Szóval nincs belőle haszon. Míg ha fia van valakinek, akkor az helyben marad, dolgozik neked, hoz egy feleséget, aki mos, főz, takarít.


Amúgy a "fiú az érték" hozzáálláshoz nem kell messzire menni, amikor az egyik szomszédunk megtudta, hogy lányom lesz, vigasztalni próbált, hogy de nem baj, majd lesz fiú is. Hiába bizonygattam, hogy jó nekem a lány. Amikor a második lány született, megint jött azzal, hogy de nem baj.. Visszakérdeztem, hogy már miért lenne baj???

Erre ő: de ezt mondom! Hogy nem baj!


De más lányos szülőtől is hallottam ugyanilyen történetet, vagy ahol több gyerek van és az utolsó a fiú, akkor mindenki azt hiszi, hogy addig próbálkoztak amíg fiú nem lett.

2014. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Magyarországon a lánygyermek éri meg. Ha jó helyre házasodik, a szülők minden anyagi problémája megoldódik.
2014. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
7: eltévesztetted az évszázadot.... manapság már nem futkos annyi jómódú férfi, két kereset kell ahhoz, hogy megéljenek. A férfiak manapság nem tudnak egyedül sem eltartani egy családot és támogatni az anyósékat.
2014. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
A férfiak világában élünk, és fogunk is élni, egyszerűen a férfiaké a hatalom, ebből kifolyólag az ész is azt cső. Ezzel nem is érdemes vitatkozni. Amúgy arabokat miért nem vetted be ott van olyan ország hogy 2x annyi férfi mint nő.
2014. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Nemcsak az újszülöttek tűnnek el, hanem már a lánymagzatok is. A szelektív abortusz hivatalosan ugyan tiltott, de egyéb okokból lehet kérni ultrahangos vizsgálatot, és azon meghatározható a magzat neme. Onnantól kezdve pedig...


Kínában a túlnépesedés miatt az "egykézést" támogatja a kormány (minél több gyerek, annál több adó), és a legtöbben úgy vannak vele, hogy ha csak egy gyereket vállalnak, akkor az legyen fiú. Egyrészt azért, mert még mindig a fiú az igazi gyerek (ahogy egyébként nálunk is), a lány az csak lány, másodlagos ember. Másrészt pedig a már említett hozomány miatt.


Egyébként ez nem csak Ázsiában probléma, a szegényebb afrikai országokban, ahol nem jut mindenkinek elég élelem, először a fiúgyerekek esznek, a lányok pedig csak akkor, ha jut. Rengeteg kislány hal éhen vagy betegszik meg az alultápláltságtól.

2014. jún. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!