Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lenne jobb, hogyha Óceánia...

Nem lenne jobb, hogyha Óceánia országai egy államszövetségbe egyesülnének?

Figyelt kérdés
Mármint az érintett államoknak lenne jobb szerintem. Létrejönne egy Melanéziai Föderáció, egy Polinéz Államszövetség, a Mikronéz Szövetségi Államok pedig kibővülnének, és akkor erősebbek lennének a nagyhatalmakkal szemben, nem tudnák kihasználni őket.

2014. jún. 28. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

De, teljesen jó lenne.

Ennél jobbat én el sem tudnék képzelni.

2014. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemigazán. Egyrészt ott ennek nincs "kultúrája", vagy ha úgy tetszik hagyománya, másrészt akkor is csak egy picit nagyobb légypiszok lennének a térképen, és a világpolitikában.

Ezeket a szigeteket jórészt őslakos polinézek, stb-k lakják, akik halászattal, meg hasonlókkal foglalkoznak. Arról nem is beszélve, hogy sok sziget (pl Tuvalu, Nauru) eléggé veszélyben van az emelkedő tengerszint miatt. Ráadásul az össznépesség sem lenne még így sem nagy. Szóval semmi értelme. (egyébként sok sziget a Brit Nemzetközösséghez tartozik, az is afféle jelképes szövetség)

2014. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem majd ők eldöntik.

Ha semmi akadálya nem lenne akkor már rég megtették volna.

2014. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem meg kb leszarják a dolgot. Élnek nyugodtan, eszik a halakat meg az ananászt, majd pont azon fognak gondolkodni hogy ilyen meg olyan föderáció. A nagyhatalmak meg pontosan hogy használják ki őket?
2014. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a felvetésed.


Ausztráliához tartozik:

Ashmore and Cartier szigetek,Australian Antarctic Territory, Christmas sziget, (Keeling) sziget, Coral Sea szigetek, Heard és McDonald szigetek, Jervis Bay Territory, Norfolk szget


Új-Zélandhoz tartozik:

Ross Dependency, Campbell és Auckland szigetek, Chatham, Bounty és Antipodes szigetek, Kermadec sz, Niue, Tokelau és Cook szigetek


(változó, hogy a felügyelet milyen erősségű, van ahol pl. újzélandi a pénz és van ahol csak a védelmi feladatokat adja Új-Zéland)


Samoa, és Tonga elvan önálló országként, Hawaii amerikai terület, ahogy amerikai szamoa is. Polinézia és Mikronézia elég jól lefedett befolyási övezet (USA, Au, NZ és a Húsvét szigetek esetében Chile)


Ha az ausztrál kontinenst és NZ-t nem számítod, azokon a kis szigeteken összesen egy-másfélmillió körüli ember lakik, ebből nyolcszázezer Fijin... kivel fogjon össze kicsoda? Ráadásul a szigetek legtöbbjén nincs semmi amit bármiféle nagyhatalom ki tudna használni, a helyzet leginkább az, hogy a nagyhatalmak erősen támogatják ezeket a miniállamokat, ivóvízzel, építőanyaggal, eü ellátással, stb.

2015. jún. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!