Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerika és Oroszország miért...

Amerika és Oroszország miért ragaszkodott Koszovó, illetve Abházia, Dél-Oszétia függetlenségéhez, annak elismeréséhez?

Figyelt kérdés

Szerbia is olyan nagymértékű autonómiát adott volna Koszovónak, mint Kína Hongkongnak, hogy visszakaphassa a területet. Ez szerintem a nyugati nagyhatalmaknak és a helyieknek is elfogadható lett volna (vagy legalábbis kellett volna lennie).

Valószínű Grúzia is támogatna egy hasonló rendezést.


Egyébként bár gyakorlatilag támogatják, mégsem ismerik el Tajvan függetlenségét sem a nyugati nagyhatalmak. Szerintem ott is egy olyan megegyezés várható, mint Hongkong esetében.



2014. júl. 9. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Koszóvóban az albánok kiszaporodták a szerbeket, kisebbségbe kerültek ott.

"Azé az ország, aki teleszüli"


Kína esetén ugyanaz az nép, ugyanaz az etnikum.

2014. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
"Oszd meg és uralkodj"
2014. júl. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Akkor lassan Texast is elcsatolhatnák amcsitól. Enyhe többségben vannak a Mexikóiak. Meg kelet Ukrajnában az Oroszok. Itthon a C betűsök. Z izraelben meg egyre több az.. őőő izéé jah oda nem lehet bemenni mert liberálisok. Franciáknál a sötétebb árnyalatok szaporodnak túl... de legalább testközelből élvezhetik a németek is nemsoká milyen az a C betűs társadalom.
2014. júl. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az USÁ-nak kellett egy félig-meddig bábállam a Balkánon, ahonnan tudja befolyásolni a posztjugoszláv országokat --> legalább is szerintem. Más okot nem tudnék mondani rá, mivel USA miért támogatná az albánokat vagy Koszovót csak úgy?

Oroszországnak minél több szövetséges kell, ezért hozta létre Abháziát, Dél-Oszétiát, Transznisztriát. Én viszont támogatnék egy abház ország létrehozását, az abház népnek is jár külön ország, ahogy az I. világháború után a cseheknek-szlovákoknak is járt, bár lehet hogy nem egy másik ország területéből kéne saját országot csinálnia egy pár milliós (vagy pár százezres) népnek. Mondjuk azért én sajnálom Grúziát, mert már rögtön két szakadár országgal is kell számolnia plusz még ott van Adzsária is, ahol az utóbbi időkben megerősödtek a szeparatista-függetlenségi törekvések. Ki tudja, lehet hogy pár éven belül a Kaukázusban három országból lesz nyolc ország (Azerbajdzsán, Örményország, Grúzia, Dél-Oszétia, Abházia, Adzsária, Hegyi-Karabah, Nahicseván).

Egyébként egy kis OFF: annyi szeparatista törekvés van a világon,

Skócia, Katalónia, Észak-Írország, Baszkföld, Galicia, Koszovó, Dél-Oszétia, Abházia, Mindanao, Adzsária, Nahicseván, Hegyi-Karabah, Csecsenföld, (Székelyföld), Transznisztria, Gagauzia, Kalinyingrád, Lappföld, Boszniai Szerb Köztársaság, Vajdaság, Bajorország, Szászország, Alsó-Szászország, Bretagne, Észak-Olaszország, Korzika, Szardínia, Szicília, Baleár-szigetek, Valencia, Navarra, Asztúria, Santa Cruz (Bolívia), Québec, Feröer, Grönland, Dárfúr, Abyei, Észak-Nigéria, Tajvan, Tibet, Ujgúria, Belső-Mongólia, Kurdisztán és még sorolhatnám. Itt egy érdekes kis cikk az európai szeparatista törekvésekről:

[link]

2014. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok, azt még hozzátenném, lehetséges hogy azért, hogy az USA ezzel tudja sakkban tartani Szerbiát. A szerb hadsereg az egyik legerősebb a Balkánon, így az USA ellenőrizheti Szerbiát, amin keresztül az egész Balkánt. Oroszország is hasonlóan.

Oroszország nem a nemzetközi felháborodás miatt nem ismerte el Transznisztria függetlenségét, hanem mert Moldovát ezzel sakkban tudja tartani. Pontosan ezért nem kell most neki Kelet-Ukrajna (kivéve Krímet, ami egy kegyelemdöfés az ukránoknak).

2014. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként Dél-Oszétia és Abházia is jobban járna egy Hongkong-típusú autonómiával, ahogy Koszovó és Székelyföld is.
2014. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!