Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetne rehabilitálni...

Hogyan lehetne rehabilitálni Detroit lepattant negyedeit?

Figyelt kérdés

1.Kivarni (elfogynak az eröszakos bünözök,drogosok,hajléktalanok ezekben a negyedekben.

2.Eröszakkal, rendörökkel megtisztítani ezeket a helyeket.

körözött szemelyek letartoztatasa,drogosok haklektalanok kitelepitese mint pl nalunk Miskolcon ciganytelep felszamolasa.

3.Lehetoleg tomeges munkahelyteremtes,es ezekben a negyedekben elo keves normalis ember ujra dolgozik fizet adot visszakapcsoljak a kozvilagitast stb.Fokozott rendori jelenlet hogy visszaszoruljon a bunozes, ezaltal elkepzelheto hogy ujra birtokba veszik az ujonnan munkat kapo emberek ezeket a most jelenleg nagyon olcso telkeket\hazakat.



2014. júl. 21. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Detroit évek óta ilyen, öntöttek már bele pénzt, de nem sok látszatja van.


Magyarországon leginkább Ózdhoz lehetne hasonlítani.


A másik, hogy Detroit fekete többségű lett...Az USA-ban a magasabb osztálybeliek a fehérek, ők meg nem költöznek ilyen környékekre.

2014. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1Koszonom a valaszt( am pont ott szulettem):D

Igen hallottam hogy a lakossag 80% fekete lett, a varos lakossaga 1\3 ra csokkent.A feherek java resze elment.

Nagyon sajnalom ezt a varost egy igazi gyongyszem volt..

Van egy haverom hivott Detroitba ö ott lakik es meg a keves kozeposztalybelihez tartozik akik atveszeltek a leepitest stb. Erdekes lehet ott elni.. Ahol lakik onnan par kilometer es jon a getto\gettok.Tervezem a meglatogatasat de nemtom hogy megtamadnak e minket,remelem ha elkeruljuk a cinkes reszeket nem apritanak fel a feketek!:))

Szerinted elkepzelheto hogy megszunjon a rendorseg teljesen ezeken a reszeken? Olvastam hogy lesznek reszek ahol mar soha nem fog rendor jarorozni.Ez brutal..Nincs ado fizetve eleg erre hivatkoznak..

2014. júl. 21. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kívánom neked, hogy egyszer élőben is lásd Detroitot és a belvárosát, vagy sétálgass az utcáin.


Ez azért is jó lenne, hogy ne amolyan sztoikus filozófus módjára elmélkedj valamiről, hanem hogy átérezd a dolgok két oldalát, amikről fogalmad sincs.

Egyrészt láthatnád azt a fajta megújulást, amivel egy valóban modern belvárost, illetve várost hoznak létre Detroitban élhető terekkel, normális központtal, rekreációs övezetekkel.

A másik dolog az lenne, hogy menj el más amrikai városokba is, és meglátod, a gettósodás nem detroit-specifikus kérdés, ott van mindenütt, ahol szegények vannak, és a társadalom nem sok szolidaritást nyújt.


Szóval hajrá, indulj neki a világnak, ne csak filozofálj :)

2014. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3Koszi:) de amugy voltam mar Detroitba igaz csak atutazoba, meg eleve eltem mar a US ben.Ertem amit mondasz de osszesegebe veve nincs meg egy ilyen amerikai nagyvaros ami multjahoz kepest igy amortizalodott volna!
2014. júl. 21. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt az elvet követem, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni. Detroit egyes városrészeire a majdnem teljes elnéptelenedés jellemző, miután a város iparának nagy része megszűnt. Ezt aligha lehetne mesterségesen visszatornázni, pláne nem rövid idő alatt.


Én azt mondanám, hogy a legnéptelenebb negyedekről költöztessék ki a kevés ottmaradt lakost (ha egyáltalán van olyan), és dózerolják le, kész. Takarítsák el a romokat (a nagy részük így is rom már), ültessenek igénytelen, gyorsan növő fákat. Ha később történik valami pozitív, még mindig újra lehet építeni.


A belső részeket pedig fejlesszék, igyekezzenek tömbösíteni a várost. Meg kell érteni, hogy egy korszak elmúlt, egy érának vége, és az új körülményekhez alkalmazkodni. A hetvenes évek óta a város lakossága megfeleződött, nincs értelme fenntartani egy kétszer annyi ember ellátására érdemes területet.

2014. júl. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs munka lehetoseg Lehet ott SF filmeket forgatni. Ha egy varosnak nincs penzforrasi lehetoseg, ez az eredmeny. Lejebb, ahol Michael Jackson szuletett, Gary Indiana, gyors lepesben kozeliti azt a helyzetett. Rengeteg haz zarva, uzletek mint ha haboru utan. Most azon vannak, hogy munkat teremtsenek. Nagy a korupcio viszont. Most Gary-ben egy no a polgarmester, elvileg o akar tenni igazabol valamit ezert a varosert. Kivancsi vagyok.
2014. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogy sem lehet, hanem inkább dózerolni kellene vagy még jobb lenne napalmot dobni rá.

A nagyváros nem embernek való hely.

2014. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!