Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ennyire elfogult a...

Miért ennyire elfogult a jelenlegi palesztin-izraeli krízisről az Index?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy hír, amiben többek között foglalkoztak a nagyarányú palesztin áldozatokkal is (aminek az elsöprő többsége civil), ez a cikk nagyon hamar le is került a főoldalról. A megszállási emlékművön elrontott felirat kb. reggel óta a főoldal közepén van, míg az izraeli mesterlövész által a tűzszünet ellenére lelőtt civilről készült felvételről itt szerintem semmi nem volt. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha van, akkor is szemmel láthatóan Izraelnek kedvező hangnemben tudósítanak a konfliktusról. És nem, nem a kurucinfóhoz képest, de pl. a CNN-nel összehasonlítva is látható ez, a jelenlegi cikk a konfliktusról a címlapon ilyen címmel szerepel ott: "Az amerikai tizenéves elmeséli az izraeli rendőröktől kapott brutális megverését, ami hozzájárult a krízis kitöréséhez". Maga a cikk is olyan amúgy, amit az Indexen tuti le nem hoznának, pedig a CNN-re nem lehet azt mondani, hogy érdekeltebb lenne ilyen hírek lehozásában. Amerikai székhelyű, nyilván egy rakás zsidó származású pénzeli, mint bármi más mainstream médiát, ennek ellenére objektív tud lenni.

2014. júl. 22. 23:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Az Index nyugati érdekeltségű médium, illetve liberális hangvételű.

Liberális médiák többsége, pláne, ha nyugati érdekeltségű, akkor Izraelt támogatja.

2014. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerinted véletlenül szokták Zsindex néven emlegetni? Tudod, kik mozgatják ott a szálakat.
2014. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
szerintem azért,mert most van egy kis konfliktus a zsicikkel itthon. emlékmű.
2014. júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jó, de a CNN is nyugati érdekeltségű, mégis sokkal objektívebb. Persze lehet mondani, hogy az egy hírcsatorna, az index meg csak egy (elég nagy szenny)újség, de nálunk hol van objektív hírközlés? Sehol szerintem. Ha a Nyugatot majmolják, akkor miért nem majmolják ilyenben is? Persze olyan ez, mint a szólásszabadság vagy a rendes igazságszolgáltatás, az se lett átvéve nálunk.
2014. júl. 23. 00:05
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
szerintem mostmár ők is azért objektívak,mert már izrael megbukott úgymond. a "nép" szemében. nem tudják eltusolni. mindenhol tüntetések ,rendkívül nagy visszhangja volt mindenhol.
2014. júl. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
míg gázában ezrek haltak meg,és sok civil,addig izraelben 27 fő,ebből 1 civil. és plussz nézd meg a területet,amin élnek. plussz a fegyvereket.
2014. júl. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Csak azt magyarazzatok meg lelkes hamasz-tamogatok, (es hamis propagandanak bedolok), hogy mi a fittyfenenek tamadta meg a hamasz Izraelt. Az, hogy Izraelben gyakorlatilag nincs civil aldozat, az nem a hamasz jo szivenek koszonheto, hanem

az izraeli vashupolanak

a hamasz beszivargasait eszlelo es feltarto karonasagnak.


Ha a hamaszon mulna, akkor Izraelben mar TOBB EZER CIVIL halott lenne. Csakhogy Izrael arra hasznalja a raketait, hogy megvedje a sajat civiljeit, mig a hamasz arra hasznalja a sajat civiljeit, hogy megvedje a raketait.

2014. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem arról kérdeztem, hogy ki kinek a pártját fogja, hanem hogy miért kell eltussolni az olyan dolgokat, amiket máshol lehoznak, pl. a védtelen palesztin civil lelövéséről kikerült videót.
2014. júl. 23. 12:05
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

És a védtelen zsidó ovodákra, iskolákra kilőtt raléták százait miért nem hangsúlyozod?

A videóról pedig már többször bebizonyitották, hogy manipulált.

2014. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És miért kell százával irtani a civileket ahhoz, hogy felszámoljanak egy alagútrendszert?
2014. júl. 23. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!