Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet együtt érezni a paleszti...

Lehet együtt érezni a palesztinokkal anélkül, hogy a zsidókat kollektív módon elítélném?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 12:36
 1/3 anonim válasza:
persze. Ne ítélj el engem azért, ami ott folyik, és kész vagy. Izrael és a palesztinok háborúja szerintem nem a zsidóságról szól, hanem az ő mondva csinált problémájuk érdekes megoldási stratégiáiról. Nekem sem tetszik, hogy ott emberek, gyerekek halnak meg, pedig simán ellehetne ez a két ország egymás (még csak nem is teljesen) mellett. Ezek mellett én személy szerint egy percre sem tehetek az ő konfliktusukról, nem vagyok egy nagy politizáló, és csendben élem ki a vallási megfontolásaimat. Ennyi, meg egy bambi!
2014. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet.


Csak meg kell különböztetni az arabokat a terrorisaktól, akik nem csak Izraelt, hanem õket is pl a gázaiakat is terrorizálják. És tudomásul kell venni, hogy Izrael a terroristák ( így a hamasz ) ellen harcol, voltaképp Gáza lakosságának békéjéért IS.

És persze azt is tudomásul kell venni, hogy a terroristákat hiába kérték nyugtonmaradásra, nem maradtak.

És azt a tényleg sajnálatos tényt is tudomásul kell venni, hogy a háború nem piknik, akkor sem, ha lehet nézegetni a tv elõtt csipszet majszolva meg sörözgetve, vagy kolázgatva.


Ha a tényeket részrehajlás nélkül tudomásul veszed, együttérezhetsz az arabokkal anélkül, hogy elítélnéd akár azokat a katonákt, akik épp most ott harcolnak, gy akár azokat, akik odaküldték õket.

Viszont azokat a gengsztereket, akiket eddig már néhány - korántsem az összes - arab ország kivételével mindenütt elítéltek, na õket valóban el lehet és el is KELL ítélni.


Ehhez konkrétum: tegnapelõtt az EU kulugyminiszterei hivatalos nyilatkozatot adtak ki, Esthon jelentette be, hogy elitelik a hamaszt, es hogy a hamaszt LE KELL FEGYVEREZNI.

Nem csak az EU, néhány napja az egyiptomi külügyminiszter ítélte el a hamaszt.


Szóval mégegyszer együttérezhetsz az arabokkal, akárcsak azok a katonák, akik épp most ott harcolnak ( és közben élelmiszert és egyebet visznek kamionszámra a lakosságnak ), elítélned meg csak a terroristákat kell.

Annál is inkább, mert az Iszlámra hívatkoznak, közben pedig a Koránnal teljesen ellentétesen cselekszenek.


Ha értessz angolul, igen tanulságos: [link]

2014. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok zsidónak (többek között nekem is) napi szinten sikerül, nincs ebben semmi ellentmondás. Sőt, jó lenne, ha minél több ember végre felfogná, h nem csak az a 2 szélsőséges út létezik, h vagy a zsidókkal vagyok, vagy a palesztinokkal. A tisztességes, átlag palesztin lakosság legalább annyira (ha nem jobban) szenved a saját terroristái alatt, mint Izrael.

A többit az előttem szóló kitűnően kifejtette.

2014. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!