Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mindenki Gázát támogatja?

Miért mindenki Gázát támogatja?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül a Hamas volt az agresszor? Én úgy tudom, h a tűzszünetre tett összes kísérletet a Hamas szegte meg vagy utasította vissza. Senki se értsen félre, én nem támogatom az ártatlan emberek halálát, de akkor is, szerintem nem Izrael a húnyó, hanem a Hamas!

2014. júl. 28. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

Én egyiket sem támogatom, pedig a Jobbikkal szimpatizálok.


Egyszerűen nem érdekel, hogy ez a két fanatikus csoport egymásnak esik.

2014. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Marczell ***** válasza:
69%

"Miért mindenki Gázát támogatja?"

Tévedsz mert sokan Izraelt támogatják


"tűzszünetre tett összes kísérletet a Hamas szegte meg vagy utasította vissza"


Itt megint tévedsz, Hamasz is előállt béketervezettel, a közvetítőállamok, Egyiptom, Törökország is előállt béketervezettel, Izrael is előállt béketervvel. Van amelyiket Izrael, van amelyiket a Hamasz nem fogadta el, mert az egyik jobban kedvez Izraelnek, a másik jobban kedvez a palesztinoknak.


"szerintem nem Izrael a húnyó, hanem a Hamas!"


Mindkettő felelős a kialakult helyzetért, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé.

2014. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha a kérdésed addig terjed, rámutatsz az egyik félre (persze lehetne ez a másik is), semmit nem értettél meg a világból.
2014. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es, köszi az infót! Nem tudtam speciel, h Izrael is utasított vissza békét.
2014. júl. 28. 15:32
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Mi az hogy mindenki. A jobbik támogatja az iszlámimádatuk miatt de értelmes ember nem támogatja őket.
2014. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Bekerol szo sics, nem is volt. A kerdezo helyesen mondta TUZSZUNET a tema.

A tuzszunetet kerte az ENSZ, kerte a Voroskereszt, IZRAEL MINDEGYIKRE IGENNEL VALASZOLT ES MEGSZUNTETTE A HARCI CSELEKMENYEKET. A hamasz vagy megszegte a fegyverszunetet, vagy nem fogadta el, vagy nem is valaszolt.

A jelen helyzet: mivel ma kezdodik a muzulmanok elgfontosann 2 napos unnepe, az iddel-fittel (ami a ramadan honap befejezese), ezert Izrael reggek BESZUNTETTE a lovest, CSAK VALASZOL arra, ha a hamasz lo.

A muzulman unnepen, ma reggeltol eddig 15 raketasorozatot lott ki a hamasz Izraelre, Izrael CSAK EZEKNEK a kilovoallasoknak a likvidalasabal valaszolt.


Amit az elozo valaszolo kever, az a kovetkezo:

Egyiptom eloterjesztett egy javaslatot, hogy a tuzszuneti megallapodas eletbelepese UTAN targyaljak meg, hogy hogyan tovabb.

Ezt Izrael a kovetkezokepp fogadta el:

1. Minden strategiai tamado fegyver megsemmisitese Gazaban.

2, Gaza POLGARI ujjaepitese, amihez Szaud Arabia es Katar szabdekozik penzt adni.

3. Nemzetkozi kozosseg felugyelje azt, hogy a penz tenyleg a lakossag szolgalatara menjen (oktatas, egeszsegugy, lakasepites, szolgaltatasok, tudomanyos fejlesztesek)

4. Hogy ki lesz a kormany Gazaban, az a gazaieak ugye, ez Izraelt nem erdekli, mindaddig, amig ot meg nem tamadjak.


Ezzel kapcsolatban keringenek most javaslatok a nemzetkozi politikaban.

2014. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 15:27

Hamasz béketerve az lenne, hogy az izraeliek és az egyiptomiak nyissák meg a blokádot. Egészben meg az a vicc, hogy 2007-ben pont a Hamasz rakéta és fegyveres támadásai miatt vonták blokád alá Gázát. Sajnos Izrael által létrehozott körülmények adtak életet ennek a megtébolyult szervezetnek és az önpusztító tevékenységével többet árt a palesztinoknak, mint bárki más.

2014. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Jó, de a Hamaszra kenték a 3 telepes meggyilkolását, és közben tudták, hogy egy független csoport követte el. Ahelyett, hogy előkerík és törvényileg elítélik az elkövetőket, kollektív büntetést alkalmaz Izrael egy állítólagos jogállam.


Nem szeretnék párhuzamot vonni az Észak-kelet magyarországi cigányság magyar lakosság elleni mondhatni terrorjával, de nem emlékszem, hogy a magyar honvédség megágyúzta volna Ároktőt például vagy Pécset esetleg Olaszliszkát. Vagy igen, csak elhallgatták?

2014. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

"Jó, de a Hamaszra kenték a 3 telepes meggyilkolását,"


1. Nem "telepes", hanem 3 tini, akik a koleszbol mentek haza hetvegere.

[link]

2.A hamasz volt a gyilkos. BUSZKEN el is ismerte, mikor megtalaltak a gyerekek holttestet.

3. Aztan rajott, hogy ezt a nyugati vilagnak nehez legyelnie, es suttogva szetszortak, hogy ize.. tulajdonkepp nem is mi voltunk - es volt aki felkapja ezt a hazugsagot, mint pld te is.

4. PONTOSAN tudjak, hogy ki az ket terrorista, akiket ezzel megbiztak es akik a gyilkossagot vegre is hajtottak. Regi tagjai a hamasznak.

[link]

2014. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Akkor miért nem állítják bíróság elé őket? 2-3 ember tettéért miért kell 1000 ártatlannak meghalnia? Ők is hamaszosok? Már 2 évesen? Miért van joga Izraelnek ezt tenni és miért nincs joga hasonlóképp cselekedni a magyar hadseregnek? (tudom, hogy a kérdés önmagában is nonszensz, de összevetve mégsem az, mivel ugyanúgy emberekről és tettekről van szó)


A többiben nem vitatkoznék, mert mindenki azt mond amit akar, azt hazudik, nyilatkozik, ferdít amit akar. A számok azok amik engem aggasztanak.

2014. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!