Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a maláj utasszállítót...

Ha a maláj utasszállítót tényleg az oroszok lőtték le, akkor miért dicsekedtek volna vele?

Figyelt kérdés
Én vagyok az egyetlen aki kételkedik abban, hogy az oroszok voltak? Ennyire hülyék lennének a szakadárok, hogy lelőnek egy repülőt aztán twitteren dicsekednek? Szerintem ez baromság. Ilyen idióta ember nincs. Vagy én vagyok nagyon naív? Valaki felvilágosítana erről az egész orosz-ukrán helyzetről?
2014. júl. 29. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább rosszul informáltnak neveznélek. Amit kiposztoltak annak örültek h lelőttek egy Ukrán katonai gépet és mikor kiderült h nem katonai gép volt hanem polgári egyből törölték.
2014. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Szakadárok nem éppen értelmesek. Akkor nem szakadárkodnának. Amúgy azt hihették hogy egy ukrán repülőt kaptak le. De ha nem ők voltak minek ültek a roncsokon meg a fekete dobozon majd egy hétig? Akkor egyből át kellett volna adni a malájoknak, de helyette kisuvickoltak mindent.
2014. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Kijev a Boeing lezuhanásának övezetébe a terület elfoglalása után engedi be a szakértőket

[link]

Kijev csakis azok után nyújt lehetőséget nemzetközi szakértőknek arra, hogy ellátogassanak a malajziai repülőgép lezuhanása övezetébe, ha felszabadította a területet a felkelőktől. Ezt az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács képviselője közölte.

Szerinte az ukrán hatóságok nem garantálhatják a szakértők biztonságát a felkelők által ellenőrzött területen.

Korábban Mark Rutte holland miniszterelnök azzal a követeléssel lépett fel, hogy az ukrán hatóságok hagyjanak fel a harcokkal a malajziai Boeing katasztrófája helyszíne körül. Holland és ausztráliai szakértők már harmadik napja nem tudnak eljutni Doneckből a szerencsétlenség helyszínére.


Nyilatkozott a német médiának a maláj gépet lelövő ukrán Szu-25 pilótája

[link]

Egy Szu-25-ös csatarepülőgép ukrán pilótája a Wahrheit für Deutschlandnak adott interjújában felelősséget vállalt a malajziai utasszállító repülőgép lelövéséért. A pilóta elmondta, hogy július 17-én a repülőgép kétcsövű 30 mm-es ágyújából nyitott tüzet a Boeing 777-esre, valamint hogy az ő gépe látható az orosz védelmi minisztérium által bemutatott műholdas felvételeken. A malajziai repülőgép közelében orosz megfigyelési eszközök észlelték a Szu-25-ös jelenlétét a gép lelövésének idejében. Ezen felül a későbbiekben előkerült, a roncsokról készített képek is arról tanúskodnak, hogy nem Buk rakéta, hanem a Szu-25 által használt fedélzeti ágyú ütötte sérülések vannak a repülőgép maradványain.


Az interjú nyilvánosságra jutásának körülményei kérdésesek, azonban a Wahrheit für Deutschland honlapja az utóbbi három napban túlterheléses támadás alatt volt, elképzelhető, hogy megpróbálták eltussolni az ügyet. Az interjú azonban idő előtt elterjedt a német médiában, így a nyilvánosságra hozott információt nem tudták eltüntetni.


A Wahrheit für Deutschland egyben lehozott egy olyan cikket is, amiben most a nyugati médiában egyedülálló módon ismertette - ahogy ők mondják - az "orosz álláspontot". Vagyis, hogy Janukovics elnök soha nem mondott le, hanem Ukrajnában fegyveres hatalomátvétel történt, és az országban maradt képviselőknek még annak ellenére sem volt meg az elnök leváltásához szükséges 75%, hogy a képviselőket tömegesen megfélemlítették és fenyegetések, zsarolás hatására szavaztak az államfő "felelősségre vonásáról". Igaz, az oldal a "putyinisták fő érveiként" említette mindezt, de nyugaton mindezidáig teljes médiacsend volt érvényben az ukrán események kapcsán, még annyit sem engedtek meg maguknak, hogy saját hazugságaikon felül a "másik fél álláspontját" ismertessék.


Az ukrán pilóta vallomása, és a médiacsenddel való részleges szakítás nagyon hamar felforgathatja a nyugati országokat, ahol az emberek mindeddig abban a hitben voltak tartva, hogy az Ukrajnában lezajló forradalom az ukrán nép akaratából, spontán módon történt, a maláj gépet pedig az oroszok lőtték le. Egy ilyen vallomást követően igen nehéz lesz mondvacsinált ürüggyel az orosz felkelőket háborús bűnössé nyilvánítani.



[link]


“A cikkíró – mint fogalmazott – nem azt akarja ezzel sugallni, hogy a kijevi hatóságoknak bármi közük lenne a maláj repülő lelövéséhez, de vannak arra utaló jelek, hogy Kijev nem teljesen pontosan tájékoztatott a katasztrófa utáni történésekről, talán azért, hogy még jobban lejárassa a lázadókat és elfedje, hogy mennyire nem ura az ország területének.”

2014. júl. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 John Cartmen ***** válasza:

[link]


"Az ukrán puccskormány pilótája, Vlagyiszlav Voronyin lőtte le a maláj gépet

2014. december 30. 11:26


A Vesztyi (Hírek), az orosz állami tévé legfontosabb műsora december 28-i, esti adásából kiderült, hogy a 26 éves Vlagyiszlav Voronyin ukrán repülőszázados lőtte le július 15-én a malajziai repülőgépet. De rosszul tette, mert egy más gépet kellett volna megsemmisítenie. 2 nappal később, július 17-én Voronyint Porosenko ukrán elnök „Bátorságért” érdemrenddel tüntette ki. Voronyin azóta rejtőzködik.

Voronyin a dnyepropetrovszki reptérről szállt fel július 15-én egyszemélyes, rakétával ellátott Szuhoj-25 vadászgéppel. Panaszkodott a diszpécsernek, hogy „nem a megfelelő gépet” lőtte le. Hozzátette, a lelőtt gép „Rossz helyen volt, rossz időben”. Lavrov külügyminiszter kijelentette: Oroszország bűnvádi eljárást indít Voronyin ellen."


Ugyan az MTI és a magyar sajtó általában "nem hallott" e hírekről, de pl. a német médiában szinte mindenhol megjelent.

2015. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!