Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna miért a magyar nemzeti...

Ukrajna miért a magyar nemzetiséget viszi a frontra első körben, miközben a kelet-ukránokat telepítik Kárpátaljára?

Figyelt kérdés
Most beszéltem egy kárpátaljai magyarral, 8 km-re lakik a magyar határtól,sorra hívják be őket,nagycsaládosokat is.Eddig csak az ő falujában 2 családapa jött vissza koporsóban,egy 5 és egy 3 gyerekes.Miért ők menjenek,miközben hozzájuk telepítik a keletről jött ukránokat? Jól van ez így?

2014. júl. 31. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Inkább aludj még egy kicsit, mert félrebeszélsz. Komolyan azt hitted, hogy ezt bárki elhiszi?
2014. júl. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Az, h behívták az ukrajnai magyarokat az tény, többit nem vágom.
2014. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom tartalékosok voltak, az meg hogy meghóttak hát vele jár.

De nem hívnak be "sorra" magyarokat, megnyugodhatsz, napi szinten beszélek kint élő rokonaimmal, már tudatták volna ha gáz lenne.

2014. júl. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Ezt hittem, hogy lesz egy hurutinfos cikk is belinkelve, hogy a háttérhatalom a magyarokat írtja Ukrajnában.

Én most beszéltem egy Debreceni magyarral, már őket is hívják be...

2014. júl. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Tudomásom szerint háború esetén Ukrajnában is általános hadkötelezettség lép életbe ergo mindenkit bevisznek akit lehet. Nem csak a magyar kisebbséget...
2014. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha ukrán állampolgár és behívhatják akkor behívják. Így lenne ez nálunk is.


Nincs ez jól így, de az ember egy ilyen fajta, hogy gazdasági érdekekért öli egymást. Rosszul van ez így, de változtatni nem tudok rajt.

2014. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Ha Magyarország hasonló helyzetben lenne te is inkább románokat, szolvákokat, cigányokat küldenéd a frontra mint a magyarokat.
2014. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Először is: a tartalékos azt jelenti, hogy valamikor régen 20-25 évvel ezelőtt katona volt, mert ez akkor kötelező volt minden fiúnak. Ennyi, ez nem jelent katonai múltat.

Másodszor: mivel 25-55 éves korig hívják be a férfiakat, pont azok esnek bele, akiknek már családjuk/nagycsaládjuk van. Az már más kérdés, hogy mennyire értenek a katonai dolgokhoz, szerintem annyira, mint körzeti orvos a műtéthez. (Valamikor 1-2-re behívták őket az egyetem alatt)


Nincs ez így jól, mert a kárpátaljai magyarság, akkor, amikor más nemzetiségek lázadoztak Ukrajnába jogaik megcsonkításáért csendben volt, ezt most így köszöni meg nekik az ukrán kormány! Harcolni akarja vinni őket egy olyan háborúba, ami miért is robbant ki? Igen, azért, mert hozni akartak néhány törvényt az Ukrajnában élő többi nemzet rovására.

Nem értitek milyen abszurd ez?

A betelepítések is igazak, itt üdülnek, és nagyon jól érzik magukat, és még viccelődni is van kedvük, hogy "menjetek csak magyar férfiak harcolni, mi majd gondoskodunk az asszonyaitokról".

2014. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nincs szó itt hurutinfóról.Valóban 8 km-re lakik a fickó a határtól,fogalmam sincs tartalékos volt-e a két áldozat,annyi biztos,hogy 3 ill. 5 gyerekes magyarok voltak,és nem sokkal az elvitelük után koporsóban vitték őket haza.Szintén tény,hogy sorozatban kapják a behívókat,miközben hozzájuk idegen ukrán civilek települnek.Attól,hogy nagyjából agyonhallgatja ezt itthon a média,miért kéne hurutinfós sztorinak lennie? Négyszemközt beszéltem az illetővel,most túrista státusszal próbálja majd kihúzni a mocskosság végéig.
2014. aug. 8. 07:15
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Legyen aki elhiggye...
2014. aug. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!