Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vagytok egy esetleges...

Miért vagytok egy esetleges világkormány, egy egységes Egyesült Földi ország ellen?

Figyelt kérdés
Nyilván aki ellene van annak az ellenvetéseire, míg aki mellette annak az érveire lennék kíváncsi!

2014. aug. 1. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Mert a világ nincs egy civilizációs szinten, országokon belül is különbségek vannak.


Éppen elég sz@r ennyi cigánnyal egy országban élni, de ha még melléje raknál sok millió afrikait, akkor még rosszabb lenne.

2014. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Én mellette vagyok.

Kiáltsuk ki holnap.

Éljen a szabadság, testvériség és egyenlőség rég megálmodott eszméje.

Te milyen pozíciót szeretnél betölteni az új világkormányomban kérdező???

2014. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Mert akkor gyakorlatilag azt csinálnának amit akarnak, nincs más aki felléphetne ellenük.
2014. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
52%
az emberiségnek nem megy a békés egymás mellett élés,erre bizonyítékul szolgálnak a világtörténelemben megesett dolgok.
2014. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ez mind minf igazak! De, minden történelmünkben előforduló háború vagy konfliktus okozója az emberek nemzetekbe való besorolása! Egy esetleges világállamban nincsenek ilyen kategorizálások! Mert elfelejtjük, hogy mi elsősorban nem magyarok, és nem szlovákok meg franciák vagyunk, hanem elsősorban Emberek! És ennek kell eleget tennünk! Ha békét akarunk akkor nem szabad beletörődnünk a nehézségekbe, hanem igen is hinni kell benne és tenni érte! :)
2014. aug. 1. 14:51
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Én nem vagyok ellene, de nem kivitelezhető. Polgárháború lenne háborúk helyett. Az mennyivel jobb?

Az elméletben szép és jó, hogy mindenki egyenlő, de sajnos ez így nem igaz. Míg mi, itt Európában "műveltek" vagyunk, működőképes az oktatási rendszerünk, Afrikában nem ez a helyzet. Hatalmas népvándorlás lenne, a "primitívebb" népek a fejlettebb országokba csoportosulnának, és vagy az egységes kormánytól várnák a segítséget, vagy dolgoznának, amíg nem lesz totális munkanélküliség. A munkanélküliség most is probléma. Aki nagyon akar, az jelenleg talál munkát, de képzeld el mi lenne, ha ide költözne több ezer "bevándorló", akik szarér-hugyér elvállalnának mindent. Előbb-utóbb nem lesz több munkahely, képzettség ide vagy oda, a bevándorlás viszont nem fog megszűnni. Ebből olyan bűnözés lesz, amit csak egy rendőrállam, vagy egy polgárháború tud helyretenni. Akkor viszont vagy a demokráciát, vagy a békét máris buktuk. És ez csak egy probléma a sok közül!


Azt szerintem felesleges fírtatni, hogy ki lépne fel egy esetleges világállam ellen. Most is azt csinálnak, amit akarnak. Amíg nem érinti a TV-szotyi felállást a politika, addig mindenki szarik bele.


Egy ideális közösség olyan szerintem, mint az EU, ésszerűbb politikával, és több egyetértéssel, kompromisszummal. Mind tudjuk, hogy a jelenleg a pártok többsége EU ellenes szlogenekkel kampányol. Ez az, ami rohadtul felesleges. Nincs szükségünk Afrikára, és hasonló 3. világi államokra/térségekre. Ha normálisan működne az EU, és nem az lenne a kormány legnagyobb problémája, hogy "Csak egy szippantás Martin" szintű filmekre, és a Ferenciek terére költse az EU-s támogatást, nem lenne itt baj.

Azért sír a szája az EU-szkeptikus embereknek, mert "nem kapunk értelmes dolgokra támogatást, csak elvárásokat állítanak elénk". Az senkinek se jut eszébe, hogy a terek renoválása, és a bűnmegelőző videók forgatása helyett pl. a mezőgazdaságra is lehetne fordítani azt a pénzt.

Dehát látod, ez van. A politikusok megoldják, hogy a rendszer legyen fikázva helyettük.

2014. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%
Miért gondolja mindenki, hogy egy Világállam esetén feltétlenül eltörölnék a határokat?
2014. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj kérdező, ez előbb utóbb úgy is befog következni a jövőben nem lehet erőltetni. Csak az odáig tartó utat kell túlélnie az emberiségnek...
2014. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az Földi Egyesült Államok létrehozása az emberiség közös érdeke, hiszen ki akarhatja, hogy mesterséges határok, jogi és adminisztratív akadályok álljanak a szabad költözködés és munkavállalás útjában?

Ki szeretné inkább a röghöz kötöttséget és a földrajzi rabságot?!


Egy szabad, demokratikus, szolidáris, fenntartható jogállami globális világállamhoz, nyilván globális választási rendszer, globális pénzügyi rendszer, parlament és kormány is kell.


Aki ellene van az elsősorban saját megszerzett helyi politikai hatalmát, korrupt mutyilehetőségeit, zavarosban halászási profitját, provinciális urambátyám érdekeit félti. Ilyenek lehetnek a lokális nemzetállami politikusok, nyerészkedő helyi kiskirályok, valamint azok a protekciós "vállalkozók" akik félnek a nemzetközi versenytől ahelyett, hogy lehetőségeket látnának benne.

Vannak aztán még egyszerűen buta, ostoba, szűklátókörű emberek is, akik nem érdekből, hanem a változásoktól és a fejlődéstől való félelmükben elleneznek mindent ami jó lenne.

2016. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vannak kultúrák, nemzetek, népek, vallások, társadalmi berendezkedések és igen, életszínvonalbeli különbségek is. Ezek nem tudnak egymással együtt élni. Annyira egymásra vannak hangolva az imént említett jellemzős nemzetek, hogy nem tudnának más mellett élni. A másik, pedig, hogy ki a fene szeretne ezektől megvállni?? Én biztos hogy nem! Én szeretem a hazám, a kultúrám, a nyelvem, a múltunk, a nemzetem, a népem. Nagy a múltunk és ez minket összeköt. Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne együttműködni másokkal és nem is azt, hogy gyűlölnénk másokat. Konnacionalista vagyok, szerintem lejött.
2020. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!