Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jövőben Oroszország kitől...

A jövőben Oroszország kitől fog élelmiszert beszerezni?

Figyelt kérdés
Ugyebár az EU-ból,az Egyesült Államokból és még néhány másik országból behozatali tilalmat rendeltek el. De akkor most kitől fogják beszerezni az élelmiszereket(mert szerintem Oroszország területén nem lehet annyit megtermelni ami úgy eltartaná a lakosságot hogy azok nem éheznek)? Először Kínára gondoltam de szerintem ők sem adnak el mert mégiscsak közel 1,5 milliárd embert kell eltartaniuk.

2014. aug. 24. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De, pedig Kínától veszik.


A kínai termelőknek jobban megéri 150 kilométerrel Oroszországban eladni, mint 1200 kilométerrel odébb egy kínai tartományban.


De, van még jó pár ország, akiktől vehetnék.

2014. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja akkor világos. De akkor ez azt is jelentheti,hogy Oroszország egyre inkább kínai függésbe fog kerülni? Ha jól tudom az USA-nak is rengeteg tartozása van Kína felé.
2014. aug. 24. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Oroszország népsűrűsége még 10 fú/négyzetkilométer sincs, úgyhogy akkora baj nincs. Hoznak élelmiszert Ázsiából, Dél-Amerikából, és a Balkánról. Valamint a hazai termelők is fellendülnek.
2014. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szankciók lehet jót is tehetnek Oroszországnak.

Hiszen, nagy probléma náluk, hogy nem elég önellátók.


Maguktól lehet, nem is lennének azok, de így rákényszerülnek, és a kényszer nagy úr.

Lehetőségük nyílik fellendíteni a saját élelmiszeriparukat.

2014. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem főleg a Dél-Amerikai országoktól fogják pótolni az európai kiesést.
2014. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez már régi hír, azóta feloldották egy részét, a másik részére pedig úgy találtak kiskaput, hogy Fehéroroszországon át hozatják, mert velük szabad kereskedni.
2014. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk Ukrajnától :D


Ukrajnában található a Föld legjobb minőségű csernozjom talajának 30 %-a, nyilván ez is közrejátszik abban, hogy Brüsszel és Moszkva azon verseng, hogy kinek lesz nagyobb befolyása az országra. Az EU földprivatizációt szeretne elérni, Moszkva pedig nem lacapacázik bekebelez. Igen, a földekért is verseny folyik Ukrajnában, nem csak az unalomig ismételt iparért, gáztranszportért, nehéziparért meg haditengerészeti támaszpontokért...


Találós kérdés: Hova exportáltuk a legtöbb búzát a szocializmusban?

Válasz: Szovjetunió

2014. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!