Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Deportálhatnak?

Deportálhatnak?

Figyelt kérdés
Csodás országunkban nem engedélyezett hivatalosan a kettős állampolgárság(Ukrajna), viszont lévén, hogy magyar család sarja vagyok, így felvettem a magyar állampolgárságot, hisz most is az lennék, ha Kárpátalját anno jó helyre csatolják. A tanulmányaimat is magyarországon folytattam, itt élek több éve már. A családom és a párom viszont még mindig Ukrajnában élnek, ezért régebben, ahogyan most is, gyakran látogatom őket. Hamarosan megszületik az első gyermekem, így a véglegesen letelepedünk ideát. Ezzel nem is lenne gond, csupán csak annyi, hogy anno, még az egyetemi tanulmányaim kezdetén történt egy kis malőr hazautazásom során. Mivel lejárt az ukrán útlevelemben a vízumom, dobtam az ukrán útlevelet és magyarra váltottam, mai napig csak egy útlevelem van, a másik azóta már le is járt. Igen ám, de a baba miatt rendeznem kell az ügyeimet, mivel anno ukrán állampolgárként hagytam el ukrajnát, és magyar állampolgárként tértem vissza. A kérdésem csupán annyi, milyen bűntetésre számíthatok így, hogy nem tértem vissza ukrajnába ukránként, kvázi megszöktem?

#útlevél #vízum #agybaj #ezt elszúrtam?!
2014. szept. 2. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az ukran torvenyektol fugg. Normalis allamban ilyesmiert maximum penzbuntetes jar.

Mondd azt, hogy elvesztetted az utleveled es kesz.


De aki erre hiteles valaszt adhat,az csak egy jogasz- es en nem vagyok az.

2014. szept. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BlackSword ***** válasza:
Érdemes lenne a külügy irányába orientálódnod...
2014. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!