Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 19. század végén külön-külön...

A 19. század végén külön-külön az európai nagyhatalmaké volt szinte az egész világ. Most pedig ellenségből barátok lettek-lásd EU-és a nagyvilágban egyre kisebb szerepet töltenek be. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Az EU állítja elő a legtöbb GDP-t a világon. Szerintem ez jelent valamit.
2010. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagyhatalmakból kisebb hatalmak lettek, és újra nagyhatalmak akarnak lenni. Mellesleg elég felszínes ez az EU-n belüli "barátság".
2010. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

"Az EU állítja elő a legtöbb GDP-t a világon. Szerintem ez jelent valamit."


Ázsiának nagyobb!

2010. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
De Ázsia nem egy közös belső piachoz tartozik.
2010. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

EU alatt az unió 27-et értettem. Nem Európát.

Persze hogy Ázsiának nagyobb. Csak nekünk több okunk egy kalap alá venni magunkat mint nekik. Csak így vehetjük fel a versenyt USA-val és Kínával.

2010. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jó de egy szövetséget(nem országgá tömörült szövetséget) szerintem értelmetlen országokkal összehasonlítani.
2010. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem:)
2010. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Nyugat-Európa súlya a világban csökkent a többi kontinenshez képest, főleg pedig az USA-hoz és Oroszországhoz képest. Ezért a nyugat-európai országok kénytelenek együttműködni, ha nem akarnak az USA bábjaivá válni vagy továbbra is érvényesíteni kívánják az akaratukat Ázsiával stb. szemben. A nyugat-európai országok nem barátok, hanem szövetségesek. A külpolitika nem nagyon ismeri a barátság fogalmát. Így együtt különben ma is nagyon erősek: az EU a legerősebb gazdaság ("Ázsia" nevű tömb nem létezik, de még ha egységes is lenne, Ázsia nem lenne erősebb az EU-nál), a NATO pedig toronymagasan a legerősebb katonai tömb (a világ katonai erejének legalább 2/3-át összpontosítja).
2010. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Szépen összefoglaltad.

Annyit tennék még hozzá hogy nyilván nem véletlenül kezdtek bele ebbe az egész eu-s dologba mert már 1951-ben felismerték hogy együtt erősebbek vagyunk, még ha nem gondolkodtak is ennyire előre hogy több lehet gazdasági együttműködésnél.

2010. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Én se igazán értem ezt az EU-s hülyeséget. Szerintem az USA hatalma a legnagyobb, majd Izrael, meg Kína. Meg én úgy tudom, h az energiáéert folyik a nagy harc, meg a vízkészletért.
2010. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!