Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi az esély egy kiterjedte...

Mennyi az esély egy kiterjedtebb európai háborúra az oroszokkal?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, ezt már 2326452szer megkérdezték, csak most olvastam, hogy Putyin a Balti államokat, Lengyelországot, és Romániát is megfenyegette.


[link]


Mennyi a nagyobb, kiterjedtebb háború esélye?

Vagy ez most komoly?

Nem igaz, hogy Ukrajnában sem tudnak a végére jutni ennek. Azt hittem, hogy Putyinnak ennél több esze van, és nem sodorja bele Oroszországot egy olyan háborúba, ahol egyedül van, és sok ország meg ellene.



2014. szept. 18. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

El is hiszed ?

Amúgy is, ha el is jutna, a fél hadseregét elvesztené, a másik felét a NATO pusztítaná el, a maradék orosz őslakosok meg éhen döglenének! Ennyi!

Nem vagyok zsidó, meg liberális sem, de ez az igazság, aki azt hiszi hogy az oroszok elvernék egyedül egész Nyugatot, azoknak az agyára ment az orosz pártizás!

Egy az, hogy az oroszok sem számokban, sem technikában nem vehetik fel a versenyt a NATO-val, aki így is elhiszi hogy ők győznének, azoknak létre lehet hozni az Ezotéria témán belül egy oroszokkal foglalkozó topikot, és ott hülyíthetnék egymást!

2014. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz gazdaság bruttó hazai összterméke (GDP) valahol Franciaország szintjén van.

Ilyen gazdasággal nem bírnának ki egy háborút az egész NATO ellen.


Kb. olyan a mostani helyzet, mint amikor a japánok azt képzelték, hogy majd jól elverik az USA-t, mert a japán férfiak kemények, makacsok, bátrak és rendíthetetlenek, az amerikaiak pedig nihilisták, élvhajhászok, nyikhajok és gyávák, ezért a Pearl Harbour elleni támadás után a földön csúszva fognak kegyelemért könyörögni a fenséges japán fajnak.


Aztán meg később kiderült, hogy az USA mégis csak simán szétpöcköli a Japán Birodalmat és még különösebben meg sem kell magukat erőltetniük hozzá. Mindezt úgy, hogy a japánok beásták magukat az elfoglalt szigeteken, szóval az amerikaiaknak még nehezebb dolguk volt, mint ha végig szárazföldön küzdöttek volna az ellenség ellen.

2014. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 menta34 ***** válasza:
Nagyhatalmak közötti nyílt háború nincs és nagyon remélem nem is lesz, mert amint az egyik vesztésre áll lesz annyira gőgös, hogy atomot vet be és cseszhetjük a komplett bolygót 30 perc alatt. Ezt persze ők is tudják, ezért a mostani civakodás csak gazdasági kérdés - pl. Magyarország is emelni fogja a katonai kiadásokat, ezzel valaki jól járnak, stb.
2014. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:

Putyin tisztában van az erőviszonyokkal,olyan hadserege van ami az amerikaival is felveszi a versenyt,rakétából több van n nekik mint az eu-nak összesen.én azt látom hogy a románok látványosan eltávolodtak szovjetektől.az eu felé húznak,határozottan elítélik az oroszokat ukrajnával kapcsolatban,a diplomáciai kapcsolatok megszűntek köztük.nem véletlenül félnek az oroszoktól.

hogy mennyi az esély azt nehéz megmondani,mindenkinek jobb lenne ha az ukránok lemondanának Donyeckről és a keleti területekről.

2014. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Én annyit mondok idén 180 tavaly pedig 143 vadászrepülőt gyártottak.Az az előtti évekről nem is beszélek.

Magyarországon 11 db vadászrepülő van.Vicces nem?És mi védjük pl Horvátország és Szlovénia légterét is mert nekik nincs is.

Szerintem ha akarnának egy hét alatt legalább a fele Európa az övék lenne.

Én azt mondom,hogy 550 éve nem nyertünk háborút mert mindig a rossz oldalon álltunk,legalább most a jó oldalra állhatnánk.

2014. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Kevés az esélye de ha mégis kitörne egy háború az oroszok azt elveszítenék. Amerika nem hagyná ezt az oroszoknak és ez már túl nagy falat lenne az orosz hadseregnek ezt ők is tudják. Ha nem így lenne már lerohanták volna legalább a gyengébb közép Európai országokat.


Arról nem is beszélve, hogy jó néhány nem Európai ország is valószínűleg bekapcsolódna a háborúba Amerika oldalán.


De a háború végét a közép Európai emberek közül nem sokan élnék meg.

2014. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi. Európa megvéd.

Aludj nyugodtan. Az orosz megszállás csak egy rossz álom.

A tisztességes magyarok tesznek ezért.

2014. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az ukrán elnök szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök állítólag azt mondta, hogy az orosz csapatok két nap alatt képesek elérni a kelet-európai fővárosokat –"


Elolvastátok? Tehát a poros szerint. Akkor kb. ennyire lehet komolyan venni.

2014. szept. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

"Nyugi. Európa megvéd.

Aludj nyugodtan. Az orosz megszállás csak egy rossz álom."


Úgy mint 56-ban gyerek? A 16% az IQ-dat is tükrözheti kb. :)

2014. szept. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!