Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Unió miért nem...

Az Európai Unió miért nem része a BRICS-országoknak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert nem akarunk közösködni fél-diktatórikus országokkal, ahol sárba tiporják az emberi jogokat és szólásszabadságot.
2014. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert a BRICS az EU-USA ellenpólusa , vetélytársa akar lenni.
2014. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Így van már létre is hozták az elnyomás fő vállalatának ellentétét nevezetesen az IMF ellentétét. Illetve nemsoká a dollár helyett is létrehoznak valamit. Az oroszok és kína már nem is dollárral hanem arannyal illetve cserekereskedelemben kereskedik. Szóval ezért. Gyakorlatilag megpróbálnak ellenpólust létrehozni. Ami lehet hogy igaz lehet hogy ugyan olyan színjáték mint hogy a nyugat a szabadság és a tisztesség földje korrupció nélkül.
2014. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akik lepontozták a válaszomat pls magyarázzák már el, hogy MI NEM IGAZ BELŐLE?
2014. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

4#


Te magyarázd meg, hogy miért nem lehet diktatúrákkal üzletelni?


Attól mert valaki üzletel Kínával, az nem azt jelenti, hogy kommunista rendszert kell bevezetni.

Kína nem is várja el, de javíts ki, ha tévedek.

2014. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az EU már nem csak gazdasági szervezet, hanem politikai is, ergo, hogy ha része lenne a brics akkor közösködnénk a diktatúrákkal. Az, hogy kereskedünk velük nem zavar, de a kérdés nem erre irányult.
2014. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy formálisan olyan, hogy BRICS nem létezik! Ez egy közgazdasági kifejezés, amivel nagy, gyorsan fejlődő országok csoportját Brazíliát (B), Oroszországot (R), Indiát (I), Kínát (C), Dél-Afrikát (S) jelölik. A BRICS "tagok" között nincs semmiféle vámunió vagy ehhez hasonló, szimpla kereskedelmet folytatnak egymással, de épp olyan a viszonyuk mondjuk az EU és Brazília mint Brazília és India között.

Ez az IMF-es dolog meg marhaság, mind az öt tag benne van az IMF-ben, Világbankban is, (ráadásul ahogy nő a gazdasági súlyuk, úgy fo nőni a szavuk e szervezetekben, tehát értelme sincs, hogy konkurenciát csináljanak neki, előbb-utóbb lesz kínai IMF elnök is, hidd el)amiről szó van, hogy Kína és Oroszország között a kereskedelemben csökkentik a dollár alapú elszámolás jelentősségét.

A lényeg a BRICS nem egy szervezet, még csak nem is egy laza koalíció, csupán öt olyan állam, ami komoly gazdasági szereplő vagy lesz lesz a jövőben.

2014. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

"A BRICS "tagok" között nincs semmiféle vámunió vagy ehhez hasonló, szimpla kereskedelmet folytatnak egymással, de épp olyan a viszonyuk mondjuk az EU és Brazília mint Brazília és India között."


"2014. július 15-én, a BRICS 6. csúcstalálkozóján a brazíliai Fortalezában aláírták a dokumentumot a New Development Bank (NDB) nevű fejlesztési bank létrehozásáról. Az NDB székhelye Sanghaj lesz, elnökségét pedig az alapító tagok rotációs rendszerben töltik majd be. Elsőként India delegáltja veszi át a bank irányítását, majd sorrendben Brazília, Oroszország, Dél-Afrika és Kína képviselője követi. A tagországok 10-10 milliárd dollárral járulnak hozzá a bank alaptőkéjéhez, majd az így összejött 50 milliárd dollárt később 100 milliárd dollárra emelik. A bank a BRICS országokban és az általuk képviselt fejlődő régiókban finanszíroz majd fejlesztési projekteket."


"Azért mert nem akarunk közösködni fél-diktatórikus országokkal, ahol sárba tiporják az emberi jogokat és szólásszabadságot."


Mutasd már meg nekem, hol van ilyen Indiában, Brazíliában vagy Dél-Afrikában!

2014. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy a BRICS jövőbeni szuperhatalom-jelöltekből áll és az az új szuperhatalom az USA ellenpólusa lenne. És mivel az EU is a nagyok játszmájában akar részt venni, így az EU is nagy és nem úgy hívják, hogy USA.

A BRICS ugyanis Brasilia, Russia, India, China, South Afrika azaz Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-Afrika, de lehetne egy BRICSE, azaz Brasilia, Russia, India, China, South Afrika, European Union (azaz az előbb felsoroltak + Európai Unió), melyek az USA "ellen" vagy ténylegesen is ellen jelöltek létre, mivel hogyha az USA oldalán akarnának harcolni, akkor ahhoz nem kellene nagynak lenni, mert annak ott van nagynak USA. A BRICS-en belül is vannak ellentétek, mert a legtöbb részes országa a szuperhatalmi szerepért verseng.

2014. szept. 20. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, bár ez inkább csak szőrözés: a BRICS országok tagja nem lehet az EU, mert nem egy ország (ezáltal teljesen egység külpolitikája sincs)

másrészről: a BRICS pont az EU-USA "tengely" ellenpólusa, a feltörekvő hatalmak, ami már puszta történelmi viszonylatban sem összehasonlítható az EU-val, aki mostanra hagyományosan nagyhatalomnak számít (BT 5 állandó tagjából 2 EU-s).

2014. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!