Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Tom és Jerry egy rasszista...

A Tom és Jerry egy rasszista mese?

Figyelt kérdés

[link]


El kell tiltani tőle a gyerekeket, nehogy rasszisták legyenek?:)



2014. okt. 2. 11:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Már mindenbe belemagyarázzák a rasszizmust. Liberális (idézőjelben) elmebaj.
2014. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Van benne Rasszizmus, valóban.

[link]


De ezt egy átlag gyerek úgyse veszi észre, nekem is fel sem tűnt, míg fel nem hívták rá a figyelmemet. Kisgyerek koromban is néztem, és mégse lettem rasszista.


Ez arról szol hogy ha mondjuk egy fekete nézi meg akkor ö észre veszi,a tipikus gúnyos ábrázolást a feketékről.

Általánosát, hogy mindegyik egyforma.



Amúgy valaki írta hogy fekete bejáró nő, már elnézést miből gondolja hogy bejáró nő ? Az az ö házban van. Nem bejárónő.


Amúgy ezek a burkolt dolgok valóban irizálhatják azokat akiket kifigurázna vele. De egy átlag gyerek aki nézni annak fel se tűnik. Az meg felháborító. hogy azért mer az akkori alkotok bele csempésztek ilyet, ezért át rajzolták azt a részt, hogy megfeleljenek következetlennek. Én nem vagyok rasszista. de pl a DC kéregényekben is a többség fehér hős volt. Ma meg már mindenhová beraknak egy feketét az egyenlőség miatt. Ez mind szép és jó, de telesen megkavarják a nézőket.


PL már rengeteg földi zöld lámpás van , é nem tudni hogy hogyan jöttek mikor cserködnek stb.


Na meg igazából Amerikában még mindig nagy a rasszizmus, de van úgy is hogy a feketék meg túl reagálják a dolgot. Meg mint ahogy pár filmben is szokták, froclizzák azokat akik nem is rasszisták. Egy pár példa.

Martin Lawrence a Nemzetbiztonság BT-ben.

Vagy ott van a Kul tura. Mikor.egy fekete szövetség koleszéban szálnak meg , és megszívatják DJ Qualls-t hogy egy ku klux klan.os maszkot raknak a táskájába.

2014. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A cikk jól írja, egy idő után valóban lecserélték az asszonyt egy fehér nőre, mert féltek, hogy a készítőket rasszizmussal vádolják... de az is több évtizeddel ezelőtt történt, tehát voltaképp minek is felhozni ismét ezt a témát?


Ami a blackface-es poénokat és az egyik részben szereplő sztereotip, karikatúraszerűen ábrázolt bennszülötteket illeti, ott talán van valami, ott jogos, ha valaki kiakad. Szinte minden akkori rajzfilmben volt hasonló, ez jellemző volt a korra. De én sosem értettem igazán, hogy a háziasszony ábrázolásában mi is olyan durva és illetlen. Sztereotipizált, nem is kimondottan pozitív szereplő, de szerintem nem annyira, hogy egy normális ember rasszista karikatúrát fedezzen fel benne.

2014. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Inkább bugyuta.
2014. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!