Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kezdetleges gyarmatokra példa?

Kezdetleges gyarmatokra példa?

Figyelt kérdés

Valaki esetleg tudna példát mondani olyan gyarmatokra, melyek igen kezdetlegesek voltak az anyaországukhoz képest?

Nekem India jutott először eszembe. Ezen kívül van más?



2014. okt. 7. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Indiát én nem mondanám kezdetlegesnek akkoriban.
2014. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem ez jutott eszembe. No, de ezért kérdezek más példát. :)
2014. okt. 7. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre nehéz lenne példát mondani...Gondolj bele, akkor, amikor az 1400-as években a gyarmatosítás elkezdődött, hány olyan állam létezett a földön, amelyik ellen tudott volna állni az európai gyarmatosítási törekvéseknek?Lassan letörték mindet.Úgyhogy szerintem nemigen lesz ilyen példa.
2014. okt. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm.

De az az utáni állapotra gondoltam, miután egy adott ország meghódított egy területet, az "hivatalosan" is gyarmatává vált, majd azután elhanyagolt, szinte kezdetleges (mármint az anyaországhoz képest, tehát nem most vált azzá) állapotba került a gyarmat, a meghódított terület.


Gondolom, akkor ezek szerint nem igen létezett ilyen a gyakorlatban. (?)

2014. okt. 8. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!