Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ENSZ miért még mindig...

Az ENSZ miért még mindig Spanyolországot tartja Nyugat-Szahara gyarmattartójának?

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem tudom meg h miről beszélsz. Esetleg tudnál adni linket h hol olvastad vagy vmit?
2014. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2014. okt. 15. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Valszeg mert ezek az országok nagyban függnek Spanyolországtól. Ajánlom figyelmedbe Marokkóban lévő Melilla városát és Ceuta városát amelyek még most is Spanyolországhoz tartoznak. Olvas róluk neten valszeg ezek miatt tartják gyarmattartónak Spanyolo.-t.
2014. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De Nyugat-Szahara már 1975 óta marokkói megszállás alatt áll (85%-ban), a terület kis része pedig az ún. Felszabadított Zónához tartozik?
2014. okt. 15. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Na nézegettem utána és angol wikin találtam vmit.

[link]


"The Sahrawi Arab Democratic Republic (SADR) (Arabic: الجمهورية العربية الصحراوية الديمقراطية‎ Al-Jumhūrīyyah Al-`Arabīyyah Aṣ-Ṣaḥrāwīyyah Ad-Dīmuqrāṭīyyah, Spanish: República Árabe Saharaui Democrática) is a partially recognized state that controls a thin strip of landlocked area in the Western Sahara region and claims sovereignty over the entire territory of Western Sahara, a former Spanish colony."


"The creation of the Sahrawi Arab Democratic Republic was announced in Bir Lehlou in Western Sahara on February 27, 1976, as the Polisario declared the need for a new entity to fill what they considered a political void left by the departing Spanish colonisers."


Angol nem az erősségem, de valami olyat ír h a felszabadított terület az Spanyolországtól függ vagy vmi. Minden kép a felszabadított területhez van köze a spanyoloknak.

2014. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Szerintem egyszerűen csak megfeledkeztek erről a sivatagi területről az utóbbi közel 40 évben.

2014. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!