Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért akarják azt a románok,...

Miért akarják azt a románok, hogy a székelyföldi magyarok székelynek, és ne magyarnak vallják magukat?

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem hallottam még erről, de gondolom mert akkor mondhatják hogy "mit pattognak a magyarok, mikor ezek az emberek nem is magyarok, hanem székelyek".
2014. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, de a székelyek valóban nem magyarok. S történelem során nem is tartoztak Magyarországhoz, hanem külön fejedelemség volt.

Még ma is a nyelvezetük, ételeik, szokásaik, mentalitásuk teljesen különbözik a mienktől.

A inkább csak hasonlít a nyelvük a magyarhoz. De egy székelyt néha nem is ért meg egy anyaországi magyar.

Az viszont érthető, hogy ők inkább magyarnak vallják magukat, mint románnak.

2014. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A székelyek külön népként kezelésével próbálják megosztani a magyarságot és csökkenteni a számukat Romániában.

Továbbá így akarják elérni, hogy Székelyföld, az ottani magyarság politikailag teljesen elszakadjon Magyarországtól, mivel a románok még mindig félnek a magyar befolyástól Erdélyben és a határrevízió lehetőségétől.

2014. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Azok akik itt azt mondják hogy a Székelyek nem a Magyarok nagy családjába tartoznak vajon hallották már valaha a Székely himnuszt?


A Székelyek és a Magyarok egy nép.


https://www.youtube.com/watch?v=V4jhyGU0dhs

2014. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2014. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

"A Székelyek és a Magyarok egy nép. "


Ne hazudjál! A székelyek hunok, a magyarok meg magyarok.

2014. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A székelyek tényleg nem magyarok. Én sem vagyok magyar, hanem Dél-dunántúli!
2014. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
A magyarok a székelyek a hunok mind ugyanaz az az ember csoport persze kisebb nagyobb eltérésekkel.
2014. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Hogy a székelyek nem magyarok, az kb olyan mint hogy a bajorok nem németek.
2014. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

"Nem tudom, de a székelyek valóban nem magyarok."


Ezért a mondatodért akkora pofont kapnál a székely barátnőmtől, hogy leszakadna a fejed.

2014. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!