Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyhogy Grönlandon a legmagas...

Hogyhogy Grönlandon a legmagasabb az öngyilkosságok száma?

Figyelt kérdés

Most láttam egy listát erről és Grönland volt az első. Azt hittem a poszt-szovjet országokban meg nálunk a legmagasabb a bizonytalan körülmények és a kilátástalanság miatt, meg Japánban, ahol az élet nagyon stresszes és a szamuráj hagyományok miatt nem szégyen, ezek is eléggé elől jártak a listán, meglepően Ausztriában is magas, de Grönland volt a legelső.


Sokat nem tudok erről az országról, de azt tudom, hogy egész jól élnek, mint Izlandon, alacsony a népesség, nem igazán tudok ott elképzeli stresszes munkákat, és aki el akar költözni biztos van pénze rá.



2014. nov. 13. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Grönland egy nagyon elszigetelt és hideg hely és mivel északon van, ezért gondolom fél évig sötét is van náluk, fél évig pedig világos, amire az emberi szervezet nincs felkészülve, így komoly pszichológiai problémák lépnek fel.

A népességszám is alacsony, kis falvakban laknak, így valószínűleg magányosak az emberek és frusztrálja őket, hogy a világban ezerféle dolog történik, ők meg kimaradnak belőle, mert egyhangú arrafelé az élet.


Egyébként pár hónapja láttam ezt a térképet és akkor csodálkoztam rajta én is.

2014. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Abban a környezetben a minimum az, hogy totálkáros alkoholista lennék. :D
2014. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Kis elzárt települések, hosszú tél, hideg, sarkvidéki sötétség, hónapokig nem vagy csak alig kel fel a nap, munkanélküliség, unalom, alkoholizmus...
2014. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A legmegdöbbentőbb dolog hogy főleg a fiatalok tornásszák fel a statisztikát és sajnos a minden háztartásban tartott lőfegyver miatt sokkal eredményesebbek az öngyilkossági kisérletek mint a nyugat-európai országokban, ahol főleg gyógyszerekkel vagy méreggel próbálkozik a többség.

De igazából ők maguk sem nagyon tudják hogy mi a fő ok, a téli folyamatos sötétséggel kapcsolatos depresszió sem okolható, mivel a sötétségmentes nyári napokon ugyanannyi tragédia történik. Egyelőre az alkoholizmust tartják az egyik fő tényezőnek, ez csak a XX. században tört be Grönlandra.

Itt egy érdekes elemző cikk a témában: [link]

2014. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen alacsony népességgel nem nehéz a lista elejére kerülni. Grönlandon összesen 56 ezren laknak, egy elszigetelt, hideg, jeges ország. Finnországban is rengeteg az alkoholista, pont azért, mert sok olyan eset van, hogy napokig nem jön fel a nap, azaz pár napig teljes sötétség van nappal is. Plusz ugye a nagy hideg.

Grönland szegény ország, a halászaton kívül nemigen van más megélhetési lehetőségük, ez adja a gazdaság nagy részét. Nem csoda, ha sokan depressziósok, mert semmi kitörési lehetőségük sincs, a legközelebbi szomszéduk, Kanada is igen messze van. (a sziget északi részénél van a legközelebbi területe Kanadának, amikor a grönlandi lakosság 80-90%-a délen él)

2014. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hallottam erről és el is csodálkoztam. Egyszer olvastam valahol a neten Oroszország legészakibb részéről, ahol van olyan évszak, hogy sokáig van világos, van, amikor hónapokig sötét van! Ilyenkor valamilyen lámpákkal pótolják a fényt a lakásokban de még az iskolákban is.
2014. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!