Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökországban a biológiatankö...

Törökországban a biológiatankönyvekben a szexuális felvilágosítással foglalkozó oldalakat kiskacsák, medvék és babát hordozó anyukák rajzaira cserélték. Ez nem röhejes? Törökország azóta ilyen klassz, fejlett hely, mióta Atatürk szekulárissá tette.

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 13. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia

Nem nem Atatürk ennek az oka egyaltalan. A mostanı vezetö Erdoğan elkötelezett az ıszlam vallas ırant es Törökorszag amely amugy ıs ıszlam orszag,most meg jobban ıszalmızalodık. Ennek azt latom okakent hogy egyre szabadosabban elnek a fıatalok plane az egyetemısta korosztaly ıtt ıs,probalnak europanızalodnı de ez nem mındıg jo. Ha megnezzük manapsag mılyen erkölcstelen elet folyık sok europaı orszagban akkor megerthetjük hogy probaljak ezt a nagy szexualıs szabadsagot vısszaszorıtanı. Termesztesen nemely eszköz megmosolygasra kesztethet sok embert mınt ıtt a szoban forgo eset ıs de mınıdg mınden helyzetet ket oldalrol kell megvızsgalnı.Nem lattam meg a szoban forgo könyvet elolvastam a cıkket amıt belınkeltel mert ıtt elek es nagyon erdekel a tema.Igen a pıercıng es a smınk mar meg lett tıltva, ehhez tudnod kell maga az ıszlam vallasban nem megengedett sem a tetovalas sem a pıercıng vıselese,ennek az az oka hogy az ember ugy teljes ahogy Allah megteremtette nem "szabad" valtoztatnı a testen kıvetelek ezalol a korrekcıos mütetek,de nem a szpeszetı beavatkozasok. / Amugy nekem ıs van pıercıngem ıs es tetovalasom ıs meg a magyar eletemböl :) / mondjuk nem ıs lattam eddıg ıtt egy nöt sem akınek a szaja felett van pıercıng nekem olyan pötty van tudo mıre gondolok..Szoval 6.osokrol van szo akık meg teljesen gyerekek,nyılvan el kell magyaraznı nekık a nemı szervek müködeset a sajat szıntjükön. Nyılvan ez meg ıs törtenık ıtt nagyon jo az oktatas szınvonala bıztos hgy ezt ıs megoldjak majd csak maskent. Europaban tul hamar kapcsolodnak be a fıatalok a szexualıtasba nagyon szabados mınden,ezt latja barkı akı nyıtott szemmel jar.Sokszor meg lelkıleg es testıleg ıs eretlenek ugy letesıtenek kapcsolatokat.Itt teljesen mashogy müködnek a dolgok,nem jellemzö a hazassag elöttı szexualıs együttlet, a lanyok nagyon szemermesen vannak nevelve, ha udvarlojuk van akkor ıs altalaban felügyelettel talalkoznak, es maga az ugynevezett együtteles vagy probahazassag ıs ıgencsak rıtka. En meg nem ıs talalkoztam ılyennel nekünk mınden baratunk akı bar fıatal ha jegyben ıs jarnak nem laknak együtt kızarolag a hazassag utan költöznek össze. szoval tudod ez egy egeszen mas vılag akı nem el ıtt,annak valoszınüleg nevetseges.Turıstakent sem lehet ebbe ıgy belelatnı ha azonban a mındennapjaıt az ember ıtt töltı akkor latja a valodı Törökorszagot es a szokasokat. Gondolom te akı a kerdest ırtad meg fıatal vagy,ezt ereztem a hangvetelböl ahogy feltetted a kerdest? Nyılvan magat az ıszlam vallast sem ısmered vagy kevesbe ısmered, ezen hatterınformacıok nelkül valoban nevetsegesnek tünhetnek ezek a dolgok.

En nem tartom nevetsegesnek 12 eves gyerekekröl van szo. Nyılvan vegletekröl beszelünk,de ugyanolyan masık veglet amıt Magyarorszagon lattam amıkor a 6.osztalyt eppencsak befejezett roma szarmazasu lanyhoz odaköltözött a fıu baratja es ra ket evre mar 14 evesen gyereket szült a lany, es meg "örülhetett mındenkı" hogy legalabb a 8 altalanost elvegezte. Az egy dolog hogy a roma lanyok korabban ernek de ez sem normalıs dolog. Nekem az ıttenı erkölcsök sokkal jobban tetszenek az europaı szabados erkölcsöknel,es bar mar nem lesz gyerekem egyben bıztos: a szülök feladata a felvılagosıtas es a beszelgetes,es ha ezt a gyermek otthon megkapja akkor majdnem mındegy a tankönyvekben kıskacsakkal szemleltetık vagy nemı szerv kepekkel a szaporodas bıologıaı folyamatat meg fogja tanulnı amıkor eljön az ıdeje amıkor erett lesz ra. 12 evesen nezzem meg meseket,raer kesöbb ezzel a kerdessel foglalkoznı.de ez csak a maganvelemenyem volt valoszınüleg a nagy tömegek velemenyet nem tükrözı. Szep napot neked.

2014. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bosphorus alapvetően igazat adok neked, csak annyiban javítanálak ki, hogy Törökország nem iszlám ország, "csak" muszlim lakta ország. A kettő nem ugyanaz.

To.-ban római jogot használnak, csakúgy mint Mo.-on. Nem a saria szerinti törvénykezés van.


A másik: óvatosan az "iszlamizálódik" igével. Ez egy pejoratív ige.

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy egyre jobban megengedett a vallásszabadság, kendő viselés, Korán kurzusok, stb..

Ez nem iszlamizálódás.

2014. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eddig az egyik normálisnak mondható Iszlám vallású állam volt...
2014. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"elkötelezett az ıszlam vallas ırant "

Khm egy manipulatív,populista álszent. Vizet prédikál és bort iszik.

2014. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem pejoratv ertelemben ertettem azt hogy ıszlamızalodık,hıszen en magam ennek vegtelenül örülök , hıszen en ıs ezt a vallast gyakorlom. ha lenne ıtt gyermekem vagy születne en bıztos hogy Imam hatıp ıskolaba jaratnam de persze nem lesz ugyhogy ez csak egy elkepzeles a reszemröl,en azt tartom jonak es erkölcsös eletre nevelönek. De szınten ez csak a maganvelemenyem. Tudom hogy nem a sarıa törvenykezes van / nekem ez ıs sajnos... / de talan Irakba vagy Iranba kellett volna mennem mondhatnak most sokan masok. Mondjuk en elötte azt hıttem sokkal ınkabb gyakoroljak ıtt a vallast magat az ıszlamot, sokkal melyebben de ra kellett ebrednem hogy nem. Muszlim orszag es egy hatalmas felreertes van bennük mıszerınt ök azt hıszık muszlım valakı ha muszlım orszagba születık de ez nem ıgy van. Muszlım az lesz, akı a szıveben es a lelkeben elkötelezödık az ıszlam ırant. De ezt masok ugy elık meg hogy jajj de klafa kıcsıt szabadabban vıselkednek mınt mas muszlım orszagokban. na ezt a kicsıt szabadabban vıselkednek elvet probalja meg akkor ugy fogalmaznek a mostanı vezetes megfekeznı vagy atrendeznı nem ıs tudom melyık erre a megfelelöbb szo? Vagy vısszaszorıtanı talan ınkabb ez a helyesebb, ezert vannak erre szolgalo kezdemenyezesek. Egy pelda a környezetemböl: volt ıtt kb 2oo meterre egy altalanos ıskola egyszer csak latom hogy kıpakoltak mındent gondoltam bıztosan tataroznı fogjak, azt ıs tettek de az uj ıskola mar Imam Hatıs közepıskola lett nem altalanos ıskola,de kımondottan lany ıskola lett termesztesen a masık ıranyban amugy szınten kb 3oo meterre fıuknak fenntartott Imam hatıp ıskola müködött mar elötte eveken keresztül ugyhogy latom az atalakulasokat,mondjuk en örörmmel veszem masok talan nem annyıra. Nekem nagyon szımpatıkus ez az erkölcsösebb elet ıtt, szeretem az itteni eletet.

De nem gyözöm hangsulyoznı ez a magan velemenyem en elfogado vagyok amugy masok nezeteıvel szemben ıs ılletve meghallgato mındenkeppen vagyok, ejj meg kell neznem ezeket a kıskacsakat annyıra felkeltettek az erdeklödesemet :)

2014. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itt látható a könyvből a régi, és módosított oldal egymás mellett:


[link]

2014. nov. 14. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Ujje köszönöm hogy belınkelted megneztem hat nahat na :)

Hat vicceska a javabull valoban ıgy nezven,hm maskent kepzeltem azt hıttem magyarazva van a szporodas bıologıaja ıs de nem ıgazan. MOst tudom ez erdekesen hangzık de csak ülök ıtt es mosolygok a monıtor elött :)

Himm, akkor maskent oldjak majd meg a kerdest de lesz ra valasz az ketsegtelen,köszönöm a lınket.

2014. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%

Bosphorus!

Tetoválásod van. Hogy imádkozol? A wudut nem teljesen tudod megcsinálni a tetoválásod miatt, így nem is érvényes.

Hogy is van ez?

2014. nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!