Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kelet és Közép európai országo...

Kelet és Közép európai országok hogyan kezelik a romákat? Mit csinálna egy szerb ha elkezdi szidni egy kisebbségi?

Figyelt kérdés

Én Kelet-MO-n élek és már eléggé kiélezettek az ellentétek.

Sokszor van hogy a romák szidják a magyarokat.

Itt nem lépnek fel ellenük,inkább az átlag ember hallgat.

Főleg ha fel is lépne akkor a börtönben lévő fajtársai célpontjává válna az illető.


Mi a helyzet a többi környező vagy távolabbi országban?

A szerbekről/oroszokról azt hallotta hogy eléggé temperamentumosak és odacsapnak ha kell,igaz ez?

Itt Magyarországon van valami megoldás?



2014. nov. 14. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Más országokban hatékonyabban működnek a dolgok. Pl. szlovákiai cigánylázadás nem tudom mond-e valamit...
2014. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

A szerbek vérmérséklete jóval hevesebb, mint a magyaroké.

De, a románok sem semmik, nem egyszer fordult már elő, hogy összefogtak és felgyújtották a cigányok házát.


Az oroszok meg nem olyan temperamentumosak , mint a szerbek, igaz cigányok ott nincsenek, de egyéb 100 féle kisebbség igen.De, nincs annyi baj velük, mint itt a cigányokkal.

Egyedül a csecsenekkel meg pár muszlimmal szokott balhé lenni az oroszoknál.

2014. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lunik 9ről már hallottam.

De minek ezeknek folyton új lakást adni?

Csak lepusztítják az egész környéket és aztán továbbállnak.

2014. nov. 14. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Valamennyi európai ország igyekszik civilizáltan kezelni a szegénység, és a jólét kérdéseit.

Amikor a kérdező nekilát romázni, akkor kilóg a lóláb, és messziről látszik, mennyire nem tanult sem helyesírást, sem sziciológiát, sem nem járt a nagyvilágban.


A tisztességes országok békében szeretnek élni, és nem olyanok, mint a szerbek, vagy a kérdező által ismert oroszok.

Pénzt adnak, és lehetőséget a szegényeknek, és pénzt vonnak el a gazdagoktól, hogy a szegények felzárkóztatását segítség.

Elvégre ez az állam dolga.

2014. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kijelenthetjük, hogy Magyarország kezeli a LEGROSSZABBUL a cigánykérdést. Noha nem nálunk van a legnagyobb probléma, itt a legpofátlanabbak. A szomszédos országokban nem mernek ennyi mindent megtenni. Szlovákia betonfallal keríti körbe a cigánytelepeket, a hadsereget is bevetették már ellenük. Romániában keményen fellépnek ellenük, a szerbek sem hagyják magukat. Mi meg még a feneküket is tisztára nyaljuk.
2014. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pénzt adnak,ja persze.

Ez olyan mint a kútba dobott pénz,mert elmegy a roma a madaras Teszkóba a segélyosztás napján,aztán van 1 hétig tartó dínom-dánom és utána 3 hétig csirkebélen élnek.

Aztán az utcán kéregetnek,hogy "jajj főnökúr,tessék már adni." Ha az ember nem ad,akkor már "mocskos paraszt magyar"


"A tisztességes országok békében szeretnek élni"

Igen,a magyarok is,de nem mi generáljuk a balhét.

Vagy szerinted miért küldték őket vissza Kanadából,Franciaországból,Olaszországból,Britanniából?


"mennyire nem tanult sem helyesírást"

Mi volt a hiba? Nem tettem oda a vesszőket? Nagy baj....


"sem nem járt a nagyvilágban."

Bravó,ezt se sikerült eltalálni.


"Elvégre ez az állam dolga."

Szerinted az a dolga,hogy pénzel pumpolja az olyan embereket,akik nem akarnak dolgozni,inkább a segélyeken élősködnek és megélhetési gyerekiparosok?

2014. nov. 14. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a cigányoknak hiába adunk pénzt, feneketlen kút!

már több milliárdot ölt bele az állam, de csak a mélyigénytelenség szaporodását érték el!

ideje lenne keményebb eszközökkel rendet tenni!

2014. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ha mindenki megértené, hogy a cigányok nem azért nem illeszkednek be, mert nem tudnak, hanem mert nem akarnak. Ezen nincs mit magyarázni. Egy centet sem kéne rájuk költeni, a segélyezési rendszert is vagy el kell törölni, vagy teljesen átalakítani, hogy az államon élősködőket és a megélhetési gyerekgyártókat ellehetetlenítsék.

Mit gondoltok miért Angliába, Franciaországba, vagy Svédországba mennek a cigányok, miért nem a nagyon gazdag Luxemburgba? Azért mert Luxemburg szociális hálója nem teszi lehetővé az államon való élősködést. Ugyanúgy az USA szociális rendszere sem. Na itt a lényeg.

Senkinek sem hasznos ez a túlságosan kiterjesztett szociális háló a kismillió fajta segélyezéssel, mert ezzel csak az élősködő paraziták számát növelik.


Az a segélyezési rendszer, ami Svájcban van, szerintem tökéletes lenne.

Csak 5 ledolgozott év után kap valaki segélyt, akkor is csak 3 hónapig. Ha nem talál addig munkát, felajánlanak egyet. Ha nem fogadja el, MINDEN támogatást megvonnak tőle. És ennek így kell lennie. Nem úgy mint itt, hogy valaki szül 10 kölköt a szemétre, és a családi pótlékból vígan elvan, a gyerekekből meg bűnözők lesznek.

2014. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt Szerbiában is sok a dögevő, de nem mernek olyan pofátlanok lenni, mint nálatok. Persze Bácskéban más a helyzet, a magyarlakta településeken nagy a mellény, mert a magyarok gyávák.

A szerb dióról keress valamit a neten, és megérted.

2014. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-re:

A szerb dióról nem sokat találtam, csak szerb diós süteményekről. :-(

A NUTS-ról találtam valamit szerbül, fordítóval lefordítva semmi témához kapcsolódót nem találtam.

2014. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!