Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína mellé állna egy Oroszorsz...

Kína mellé állna egy Oroszország-USA háborúban?

Figyelt kérdés
Előre megkérlek titeket, hogy ne dobálózzatok atomfegyverekkel a kérdésemben.
2014. nov. 15. 16:24
 1/10 A kérdező kommentje:
* Kína ki mellé állna
2014. nov. 15. 16:27
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs érdeke akkor senki mellé.Ha meg ideologiailag akarna beallni akkor Oroszok melle allna.
2014. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Oroszország mellé,de csak közvetlen módon.

Fegyverekkel meg egyebekkel támogatnák őket, de a kínaiak nem harcolnának.


Kína szeret kimaradni az ilyen háborúsdikból.

2014. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
közvetett*
2014. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés.Kína környezetében levő térségben Kínával ellenséges, de legalábbis nem jó viszonyt ápoló országok vannak többségben (Vietnam, Tajvan, Japán, Dél-Korea).Emiatt feltételezzük, hogy Kína az Egyesült Államok destabilizációjában és a Csendes-óceáni térségben való visszaszorulásban érdekelt.

Ugyanakkor, tudjuk azt, hogy Kína az amerikai adósságállomány legnagyobb hitelezője.Ezt két okból teszi: 1.) nyomásgyakorlás 2.) a legnagyobb külföldi piaca az EU mellett, ezért érdeke, hogy az amerikai gazdaság, ebből kifolyóan pedig az amerikai felfevőpiac működjön.


Oroszországhoz politikai berendezkedés és értékvilág szempontjából, a sok különbség ellenére, még mindig közelebb áll, mint az Egyesült Államokhoz.De ettől még nem barátok.Oroszországban pl. egyre növekszik a feszültség a Kínával határos orosz területeken, ugyanis nagyszámban emigrálnak oda kínaiak, mivel jobb a megélheté, mint a vidéki Kínában.Az oroszok pedig úgymond "szorulnak ki" ezekből a térségből.Emiatt feszültség van a két nép között.A kommunista múlt ellenére is, tudott dolog, hogy a '60-as években Moszkva és Peking annyira szmebefordult egymással, hogy még háborút is vívtak.


Egyébként Kínára jellemző az, hogy mint harmadik fél, nemigen szokott két ország vitájába (neadjisten háborús konfliktusába) beavatkozni, ha az nem az ő térségében történik. Ez mondjuk, a jövőben, egy kínai terjeszkedés (nem területi értelemben véve) valószínüsíthető.


Szóval, mindent összevetve, nem tudok biztosat mondani, de ha tippelnem kéne, Oroszország mellé állna, szerintem.De ez nagyban függ attól, hogy a feltételezett amerikai-orosz konfliktus milyen jellegű: gazdasági háborúskodás és szankciózgatás egymás ellen, vagy komoly fegyveres konfliktus.Ha fegyveres konfliktus, akkor fontos, hogy melyik térségben.Pl. a földgáz-készletei miatt egyre inkább geopolitikai fontosságra szert tévő Közép-Ázsia országaiban egyelőre Oroszország az, aki beavatkozik a kis "-sztánok" belügyeibe, viszont később beavatkozhat az Egyesült Államok is, és gondolom Kína se hagyná, hogy a két nagyhatalom elossza a szomszédban levő óriási mennyiségű erőforrást, az ő beleszólása/jussa nélkül.


Hogy egy konkrétabb példát hozzak.Az Egyesült Államok afganisztáni háborúja során rájött, hogy a korábban stabil partnernek tekintett Pakisztán messze nem olyan hű szövetségesük, mint hitték.Afganisztánban "két lyukra játszanak", az afgán-pakisztáni határon átívelő tálib szervezetnek csak a pakisztáni kormánnyal ellenséges viszonyban lévő csoportjaira csaptak le.Az afgán tálibokat nemcsak hogy hagyták csendesen működni, és 2002 után újraszerveződni, hanem bizonyítékok mutatják, hogy a pakisztáni hírszerző szervezet, az ISI (a világ egyik legjobbja) hathatós segítséget nyújtott nekik.Emiatt az Egyesült Államok az utóbbi időben egyre távolodik Pakisztántól.Ez pedig azt eredményezte, hogy az egyébként Indiával nem túl jó viszonyt ápoló Kína Pakisztánban hű szövetségesre talált.Rengeteg kínai fejlesztés folyik Pakisztán szegény, de nyersanyagban gazdag Beludzsisztán tartományába, Gwadarban pedig pár éve hatalmas kikötőt építenek, amit majd Kína fog kihasználni, hogy termékeit az Indiai-óceán partjáról szállíthassa.Tehát ebben az esetben Kína az Egyesült Államokkal szemben levő oldalon játszik.

2014. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kína kivárná amíg egymást gyilkolják és amikor mindketten kellően legyengültek, akkor lépne és foglalna. Ő lenne a nevető harmadik.
2014. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Látom vétettem pár helyesírási hibát.Elnézést.
2014. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MolotovPunk ***** válasza:
48%

Én azt mondom addig jó míg USA a legerősebb a világon.

Addig legalább Európának sem kell rettegnie Kínától és terjeszkedésétől...

USA figyeli nagyon Kínát és ez fordítva is igaz.Oroszország meg sosem fogja szerintem megtámadni USA-t.Maximum szóban,de arra már sok példát láthattunk.

Azzal Oroszország a saját végrendeletét írná alá...

Így is döglődik a gazdaságuk most is.

Mellesleg Orosz kínai barátság eléggé (látszat barátság csak.)

Vannak köztük most is határviták és más egyéb dolgok is.

2014. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ő várna türelmesen, és elintézi a meggyengült győztest.
2014. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Magyarmanó ***** válasza:

"Azzal Oroszország a saját végrendeletét írná alá...

Így is döglődik a gazdaságuk most is. "


Döglődik? na ne nevettess már..

2014. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!