Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mondanátok példákat arra,...

Mondanátok példákat arra, hogy a valóságban mikor ütköznek egymásnak a liberalizmus különböző értelmezései?

Figyelt kérdés

Van az a liberalizmus, ami a szabadságot hirdeti, tehát, hogy senki nem mondhatja meg a tutit, és ne is mondja meg.


És van egy másik, amelyik küzd a rasszizmus, nők kirekesztettsége, globális fölmelegedés,..., ellen.


Például ez a két nézet szerintem elviekben üti egymást, mivel hogyan is szabad a verseny, ha 50% női kvóta van? Ez egy bődületes ellentmondás. És arra lennék kíváncsi, hogy a valóságban hol csapnak össze ezek az érdekellentétek?



2014. nov. 17. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kevered a dolgokat....

Ha jól értem, te úgy értelmezed, hogy több féle liberalizmus is van.


Nincs többféle liberalizmus.


Van a gazdasági és a társadalmi liberalizmus.

A gazdasági liberalizmus a szabad verseny , szabad cégalapítás, magántulajdon...stb


A társadalmi-kulturális liberalizmus amiről írtál.Multikulturha, melegjogok, cigányjogok,etnikai kvóták, női kvóták...stb

2014. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ne a nevén vitázzunk. Az a kettő, amit te is írtál, szerintem ellentétben áll egymással. A kérdésem, hogy tudtok-e mondani példákat a valóságból, amikor felszínre kerül ez az ellentét.
2014. nov. 18. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!