Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína külpolitikája azért...

Kína külpolitikája azért ilyen, laza, mert az országuk még nincs "kész"?

Figyelt kérdés

Úgy nézem, Kína "csendességének" azaz oka, hogy egyszerűen nincsen kész a haderejük.


Kína,USA és Oroszország után az egyetlen ország mely saját gyártású 5. generációs vadászgépet tud építeni.Nemrég mutatták be.


De, Kína a gazdasági erejéhez képest keveset költ hadiiparra, hadi fejlesztésekre.


Hadiipar helyett inkább infrastrukturális beruházásokra költenek rengeteg, elég megnézni a hatalmas nagysebességű vasúthálózatukat , amely egyre nagyobb.

De, ez érthető, hogy egyes részei nagyon fejletlenek, nincs arányosság.



2014. nov. 18. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Kína kb az összes távol-keleti háborúban részt vett, több szomszédjával van határvitája és a környékbeli tengerek alatti olajkincsek miatt is folyamatosan izmozik.
2014. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lazaság relatív, de egyébként van benne valami. Tényleg kissé aránytalan sok tekintetben -de ez is relatív. Mondjuk 20 év, és ha így folytatja, ő lesz a világ ura.
2014. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek több oka lehet:

- Valóban ahogy írtad, Kína hadserege még messze áll attól, hogy világhatalom legyen és az USA-val versengjen. Jelenleg még csak az ország védelmére vannak berendezkedve. De már elkezdődött egy változás, például már nagyon fejlesztik a haditengerészetet, elkészült az ország első anyahajója (ezt inkább még csak tapasztalatszerzésre szánják) és a következő 10 évben saját maguk építenek még kettőt. A nukleáris meghajtású tengeralattjáróikat is fejlesztik, a következő években már a világtengereken fognak járőrözni.


- A kínai külpolitika visszafogottságának másik oka az lehet, hogy azért nem avatkozik be más országok belügyeibe, mert cserébe szigorúan elvárja, hogy a többi ország se szóljon bele Kína belügyeibe (pl. Tajvan, Tibet, Hongkong, Hszicsiang helyzete, demokrácia, sajtószabadság, emberi jogok). Ezen kívül ebből a be nem avatkozás politikából gazdaságilag is profitál. Kína azon országokkal is kiváló gazdasági kapcsolatot alakít ki, melyektől a Nyugat tartózkodik külpolitikai okok vagy belső bizonytalanság, esetleg a demokrácia hiánya miatt (pl. Irán, Oroszország, Venezuela, Szudán, afrikai országok).

2014. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kínai hadigép erejét nem becsülném alá egy pillanatra sem; nem gondolom, hogy lehetne ekkora súlya a külpolitikában, ha nem állna rendelkezésére jelentékeny mennyiségű és korszerű technológia. Az Egyesült Államok még annyira se meri ugatni Kínát, mint Oroszországot - (szerintem) nem véletlenül.
2014. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jonyka01 ***** válasza:

Kína hadiiparáról Európa keveset tud. Nem is szándéka kifelé sokat mutatni, hisz nem avatkozik mások belpolitikájába. Viszont ha ott vagy, nem kérdőjelezheted meg egy kínaival szemben, hogy Kína a környék atomhatalma. Ők ezt így látják, ez számukra szent.


Nincsenek szárazföldi határ-viszájai (csak óceáni). Szibéria termelésének viszont már 40 százaléka kínaiak által termelt, s szivárognak befele. Ha az orosz keménykezűség megszűnik, talán lesznek területi igényei.


Most viszont, még egy darabig mindenképp békét akar, hogy fenttarthassa a gazdasági fejlődést, ami nála a leggyorsabb. 2-3 éve lehagyta japánt össz GDP-ben, így második helyre került, s hogy a lakossága elégedett legyen, fenn kell tartani a dinamikus fejlődést.


A legnagyobb gondját talán az jelenti, hogy a lakosság 90%-a a terület 10% án él. Ennek inkább a fordítottja okozhat gondot egy háború során, a ritkán lakott területeket nehéz lenne bevédeni. Bár nem is igen lakhatók, tehát megint hosszú sztori, hogy mit ér.

2014. dec. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csk nincs az az amerikai filmekből ismerős műmacsó hozzáállás a kínaiaknál.


Mao egyszer megmondta, hogy el tud veszíteni 200 millió embert meg 200 nagyvárost egy háborúban, és még mindig a világ legnépesebb országa marad.

És ezt egyik ellenfele se tudja elmondani magáról.


Azóta ezt nem kell ismételgetni, akinek szól, az tudja.

2014. dec. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!