Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyes országokban a "vidék"...

Egyes országokban a "vidék" miért olyan elhanyagolt, kissé igénytelen?

Figyelt kérdés

Például, Szlovákiában ott van Pozsony, azontúl az egész úgy néz ki, mint egy putri.


De Oroszországban is.

Moszkva ilyen:

[link]

[link]

A vidék meg olyan, mint Romániában.


De, nem csak Kelet-Európára jellemző ez, hanem Nyugat-Európa egyes államaira is.

Főleg Franciaországra, Olaszországra.


Francia:

[link]

[link]


Mint egy kelet-európai vasútállomás:

[link]



2014. nov. 20. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Há-há. Nálunk még a főváros is olyan amilyen.
2014. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ahol van pénz meg ahol nincs
2014. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Somogyban, Zalában, Borsodban a falvaknál jártál-e?
2014. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a világ minden országában így van.. Kína, USA, Anglia, akármi. Fantasztikus nagyvárosaik vannak, a vidék meg szarul néz ki.
2014. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig mindenhol így volt, voltak fejlett, és kevésbé fejlett részek.


Főleg a mai világban, megvannak a nagyobb pontok, ahol a gazdaság összpontosul. De régebben is csak a fontosabb városok fejlődtek. Meg esetleg azok a helyek, ahol az aktuális fejesek, uralkodók éltek, laktak (Felcsút).


Na meg, olyan sincs hogy "Moszkva ilyen" meg "Budapest olyan". Csak Bp-nél maradva, nem mindegy hogy a Rózsadombot nézed, vagy a régi Budai villákat, teljesen más világ. Megint más Pest belváros, még kerületenként is nagyban eltérő.


Meg vidéken is, vannak olyan kis falvak, hogy csak néz az ember, minden rendben tartva, házak, utak, kertek. Meg alapvetően, szerintem a magyar kisvárosoknak is megvan a maga bája, akárhol jár az ember. Külföldön még inkább érezni ezt mert ugye szokatlan.


Meg megint más egy város, ami nagy tőkét termel, pl borvidékeken, vagy turista központként, meg más egy olyan, ahol van egy gyár, és a szomszéd faluban csak azok élnek, akik oda járnak minimálbérért.

2014. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

+1 az ötödiknek.


Tősgyökeres BP-i vagyok (Újpest), de a legjobb bnőm vidéki (az egyetemen ismertem meg). Egy 3 ezres faluból jött, Ny-Magyarországról, de szinte átkiabálni Ausztriába :-D Na jó nem, de tőle már előbb érnék Bécsbe, mint haza. Sokszor jártam már nála. Olyan penge kis falu, hogy csak na. Tiszta utcák, frankó autók járnak, szép házak, takaros kertek, szinte szebb hely, mint ahol lakom. A 8, a 9, a 20, Kőbánya vagy Csepel bizonyos részeinél egész biztosan.


De szállj fel a Várban a 16-os buszra, aztán 2-es metró Stadionokig, onnan egyes villamossal Hős utca. Aztán érezd a kontrasztot :-D


Még kerületen belül is brutális különbségek lehetnek, nézd meg a 13-ban a Marina partot és a Szabolcs utcát.

2014. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez kb. minden országban így van, kivéve Ausztriát, a volt Nyugat-Németország területét és Hollandiát.


Egyszer Hollandiából átléptem vonattal Belgiumba, az első dolog amit a határfaluban a belga oldalon megláttam, hogy romosak, leomlott vakolatúak a házak, az utcákon mindenhol össze-vissza fut a légvezeték és az utcai lámpák !magyar!, !Kádár-rendszerbeli! gyártmányúak, mondjuk ott a főváros, Brüsszel is koszosabb volt, mint Románia.


Szerintem a magyar vidék már rendezettebb és fejlettebb képet alkot, mint a belga vidék, ami a korai 90-es évek Szabolcs megyéjére emlékeztet.

2014. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De Amerika se egy high-tech ha kimész az igazi vidékre, erről a képről pl. nem mondod meg, hogy az USÁ-ban vagy Arad és Temesvár között egy faluban készült:


[link]

2014. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!