Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elszigetelhető lenne az USA?

Progizo kérdése:

Elszigetelhető lenne az USA?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem a világ civilizáltabb felének el kéne egy időre szigetelnie Amerikát, valahogy lekapcsolódni a tőle való mesterkélt függésről, mégpedig azért, hogy kicsit az amerikaiak elgondolkodjanak azon, hogy mennyi kárt okoznak más országoknak és a világnak azzal, hogy mindenfelé felfordulást szítanak, ellenőrizhetetlen, bizonytalan eredetű politikai erőket támogatnak csak azért, hogy azok majd reményeik szerint hálából az USA érdekeit szolgálják ki - aztán ha ez nem jön össze, nagy a szívás, mint pl. a szovjetek ellen támogatott táliboknál, de ha összejön, legtöbbször az is csak egy szűk rétegnek okoz jólétet és a nép nagyja meg nyomoroghat.

Szóval rá kellene kényszeríteni őket, hogy az eddigi nagyképű, arrogáns Amerikából olyan ország váljék, amely valóban hasznára van az emberiségnek, mert erejét és tudományos-műszaki kapacitását jó célokra, pl. az egészségügy-orvostudomány meg az űrkutatás fejlesztésére használja, nem pedig katonai célokra azért, hogy ők diktáljanak a világnak és felfordulást csinálhassanak ott, hogy aztán a zavarosban halászhassanak.



2014. nov. 23. 14:40
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#9.: Nem is tudtam, hogy egy ország pénzneme ilyen fontos a világnak... hát nincs elég másfajta pénz a dolláron kívül? Talán a többi rosszabb nála?
2014. nov. 23. 15:21
 12/27 anonim ***** válasza:

Kötvények miatt ennyire fontos. kínának egy rakás amerikai kötvénye van ami mind értéktelen lesz ha nem lesz dollár. Másfelől jól látod kína és oroszország aranyban meg cserekereskedelemmel de semmiképp nem dollárral kereskedik. Aki tudja az nem dollárral kereskedik.

Mi nincs az usában? Például kávé kakóbab gyémánt meg trópusi éghajlat egyebek banán.. Ezek viszont lefizetik hogy az ottani korrupt vezérek ingyen dolgoztassák nekik a népet. Afrikában nem kéne éhezni ennyi embernek ha az usa nem pénzelne khadafikat és mosatna gyémántot.

Amúgy már van próbálkozás a dollár leváltására: [link]

2014. nov. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
42%
Ingatag lábakon áll mivel az usát szerintem mindenki utálja csak egyenlőre nagyhatalom és ezért nem mer szólni senki. Viszont igazi szövetségesük egyedül izrael aki inkább gazda mint mint szövetséges.
2014. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Én nem utálom.
2014. nov. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ha az USA-t "elszigeteled" akkor legjobb esetben is egy újabb gazdasági világválság kerekedik az egészből. Mellesleg a hozzád hasonlóktól kérdezném, hogy miért lenne jobb, ha az USA összeomlana??(mert ugyebár ez a célod, hiszen ilyen elszigeteléseknek az a végkifejlete) Arról ne is beszéljünk, hogy a sok Kína imádó is a hajára kenhetné az összes "Kína lesz az új egyedüli szuperhatalom" elméletét egy esetleges dollár bedöntés után...
2014. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

" Afrikában nem kéne éhezni ennyi embernek ha az usa nem pénzelne khadafikat és mosatna gyémántot."

Hát persze! Biztos semmi köze hozzá annak, hogy képtelenek kulturáltan ember módjára egymás mellett élni az Afrikai népek, meg nyilván az ENSZ sem pumpál dollármilliárdokat abba a térségbe..

2014. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

#15.: Hát épp ez az, hogy egyik országot sem kellene hagyni a többi fölé nőni, mert akkor fennáll az a veszély, hogy ha ott valami gazdasági, politikai baj van, akkor az begyűrűzik a világ más országaiba.

Így az USA hegemóniáját is le kéne törni.

2014. nov. 23. 17:53
 18/27 anonim ***** válasza:

És ha Kína válna hasonló központtá, mint ami most az USA, akkor ők nem viselkednének úgy, hogy "el kelljen őket szigetelni"?

És a végén már mindenki volt vezető hatalom, és mindenkit elszigeteltünk.

2014. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem a világ civilizáltabb felének el kéne egy időre szigetelnie Amerikát"


Hadd találjam ki: a világ civilizáltabb fel az ugye Oroszország, Kína és Irán akar lenni, igaz?

2014. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Rubicon87 ***** válasza:

"Viszont igazi szövetségesük egyedül izrael aki inkább gazda mint mint szövetséges."


idióta, idióta, idióta.... vagy, de nagyon.

2014. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!