Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió széthullása...

A Szovjetunió széthullása idején az oroszok miért nem tartották meg maguknak azt a területet, ami miatt most kialakult ez a háború?

Figyelt kérdés
Nem most kellene pattogni, 25 éve kellett volna okosnak lenni, és látni, hogy ott túl sok az orosz, ne legyen az Ukrajna. De most már az Ukrajna!

2014. nov. 27. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, Jelcin nagyon pocsék vezetője volt Oroszországnak.


Oroszország a Szovjetunió széthullása után nagyon gyenge volt, mind gazdaságilag, mind katonailag, államcsőd is lett a vége.

Nem voltak abban a helyzetben, hogy ilyen döntéseket hozzanak.

2014. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, államcsőd az éppen most is kinéz nekik, ha így folytatják.
2014. nov. 27. 19:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az a mostani orosz nép már nem fogja elviselni az éhezést, ha újra eljön nekik. Ezek akkor Putyint fogják megenni!
2014. nov. 27. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
HA megnézed a Szovjetunió történetét és államberendezkedését, rögtön látod, hogy 16 szövetségi államból állt. Azaz a széteséskor minden állam önállóvá vált. A határok pedig adottak voltak, és 1990 előtt is volt ukrán parlament, csak nem volt hatalma. Így nem arról van szó, hogy szétesünk, és aki bírja, marja.
2014. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A szétváláskor az alkotó tagköztársaságok határai mentén váltak szét. Az, hogy azokban az államokban esetleg az elmult időszakban lettek betelepült oroszok senkit nem érdekelt.

Az oroszok a belső problémák (gazdasági válság, ipar összeomlása, bűnözés) örültek ha a belső területeket egyben tartják, illetve annak rendjét stabilizálják.

2014. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Más tagköztársaságokban is vannak oroszok, egyikkel sincs gond csak Ukrajnával. Alapvetően nem kellene az oroszoknak a terület ha az ukránok nem hajtottak volna végre pucssot, és kezdtek el szépen legyilkolni mindenkit aki ellene volt.
2014. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Oroszország akkor még gyenge volt, súlyos belső problémákkal is küzdött.

A Krím kérdését azért sem feszegették, mert megromlott volna a viszony Ukrajnával. Akkoriban Oroszország úgy vélte, hogy Ukrajna a szoros történelmi, gazdasági, kulturális kapcsolatok miatt hosszútávon is az oroszok szövetségese marad.

A 2004-es narancsos forradalom azonban elsöpörte Viktor Janukovicsot és a nyugatbarát Juscsenko lett az elnök és nyugatbarát kormány alakult. 2008-ban már felmerült Ukrajna és Grúzia NATO csatlakozása is. 2010-ben Juscsenko visszatért a hatalomba és megpróbált Moszkva és a Nyugat között manőverezni. 2013-re elérkezett a fordulópont Ukrajna történelmében, amikor erős nyomás nehezedett a vezetésre, hogy döntsön az EU társulás és az Orosz vámunió, Eurázsiai Unió között. Ebben a kérdésben is Nyugat- és Kelet-Ukrajna nagyon megosztott volt. Amikor Janukovics inkább Oroszországot választotta, a 2014-es forradalom során ismét eltávolították a hatalomból. Úgy tűnt Ukrajna kikerül az orosz befolyási övezetből és az EU, NATO felé indul. Az orosz vezetés valószínűleg úgy látta, hogy gazdasági, politikai nyomásgyakorlással már nem lesznek képesek ezt megakadályozni, így döntöttek a katonai beavatkozás, a Krím annektálása mellett. Ezzel biztosították, hogy Ukrajna nem lesz NATO tagállam.


Hogy megőrizzék a befolyást legalább az oroszpárti Kelet-Ukrajna felett, elkezdték felfegyverezni az ottani felkelőket, így gyengítsék Kijev hatalmát és létrehozzanak egy föderatív Ukrajnát.

2014. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

"2010-ben Juscsenko visszatért a hatalomba és megpróbált Moszkva és a Nyugat között manőverezni."


Elnézést, elírtam. Viktor Janukovics győzött 2010-ben.

2014. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Akkor nem igen tudtak mit tenni a szakadás ellen. Ezek az országok mind megszállt területek voltak kisebbségben az oroszokkal. A balti államokon kívül mindenki erősnek érezte magát, és nem kértek se a NATO-ból, se egyéb egyezményekből. Csak változott a világ. Ma már az Ukránok mindenüket odaadnák egy NATO tagságért. ÉS meg lehet nézni a balti államokat, akik a lehető legtávolabb kerültek az oroszoktól.
2014. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ukrán állampolgárok fele sem támogatja a NATO-csatlakozást.
2014. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!