Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Litvánia miért nem foglalja...

Litvánia miért nem foglalja el Kalinyingrádot?

Figyelt kérdés
2014. dec. 7. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért foglalná? A terület eredetileg német, az oroszok meg percek alatt szarrá vernék az országot ha megpróbálnák.
2014. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Ha Litvánia ezzel próbálkozna, a NATO kihátrálna mögülük, mivel agresszorkodnak.


Oroszoknak meg nem igazán tetszene, hogy Litvánia elakarja foglalni az országukból egy daraboz.

2014. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert ha megpróbálják, az oroszok válaszként elfoglalják egész Litvániát.
2014. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy azért mert a lengyeleket nem tudták rábeszélni a közös hadműveletre. A terv az volt hogy a szárazföldön a lengyel csapatok déli irányból, a litvánok pedig északról és keletről támadnak. Ezalatt a lengyel hadiflotta a Balti-tenger irányából meglepetésszerűen megtámadta volna a mit sem sejtő orosz Balti Flottát, a légierő és a légvédelem pedig leszedte volna az esetlegesen megjelenő orosz vadászgépeket és helikoptereket.
2014. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kinek a terve volt, de oroszországot megtámadni nem gyerekjáték.

Az USA is hosszú évekig készül rá, most például Európát próbálja megzsarolni, hogy hagyja abba az üzletelést az oroszokkal, ne vegyen tőlük gázt, hogy valamennyire meggyengítse mielőtt elszánja magát a támadásra.


Szóval Litvánia esélyei még Lengyelországgal együtt is elég haloványak.

2014. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5: Jaj, ne mesélj már, Hitler hetek alatt elfoglalta a Szovjetunió európai részének a felét, Napóleon is járt Moszkvában, pont Litvánia NATO segítséggel ne boldogulna a ruszkikkal szemben? Muszáj sietni, különben nem az EU, hanem az amcsik foglalják el Szibériát, és azok fel fogják robbantani az összes gázvezetéket, csak hogy ránktukmálhassák a palagázukat. Na tessék, most olvasom hogy a Kreml spájzából kifogyott a lengyel alma, úgyhogy Putyinnak annyi...
2014. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Ugye ez a kérdés most csak vicc?! :D


Amúgy meg a 4-es jó nagy hü l y e. Már Bocsánat...de a 6-os még annál is. 6-os te biztosan egy elvakult "atlantista" lehetsz, vagy "demokrata".

Nem tudom megérteni, mi ez a hülyeség Európában, hogy az oroszok "megtámadták Európát" de mindenesetre jó vicc... csak milyen kár, hogy a csúnya gaz oroszokat támadták meg, és szeretnének atomháborút is, a demokrácia bajnokai, az Amcsik... no és ezen nemes cél elérése érdekében egy (kamu)forradalmat is kierőszakoltak Kijevben..nyomorba döntve még jobban azokat a szerencsétleneket :)

2014. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért olvastam pár fura teóriát most én is. #7 már megbocsáss de te se vagy sokkal jobban informált mint az előtted szólók.

Kalinyingrád mindig is német város volt Königsberg néven, de a 2. vh-t lezáró békében az oroszok megkapták, mivel egy nemzet sem formálhatott rá jogot (pl. a litvánok vagy lengyelek) tiszta német volta miatt, ezért az oroszok megszerezték maguknak, hogy növeljék balti jelenlétüket.

Litvánia még akkor se tudná elfoglalni ha egy különálló városállam lenne, és igen, a NATO nem állna mögéjük, ha pedig NATOs hadművelet lenne, nem hiszem hogy a litvánokra hagynák. Szívem szerint visszaadnám a németeknek, olyan ez mintha Esztergom vagy Székesfehérvár szlovák város lenne.

Az ukrajnai helyzetről annyit, hogy ott egy nép, amelyik megunja a kizsákmányoló politikai elitet, felkel, azok Moszkvába menekülnek, erre az oroszok hirtelen rájönnek hogy az ország tele van a honfitársaikkal, akiket meg kell védeni. Fura ez nekem :) A Nyugat uszítását nem utasítom el, de hát jogosnak jogos, ahogy Orbán ellen is az lenne.

2014. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na tessék, a ruszkik olvasnak minket és megelőző csapásra készülnek :)))


"Ijesztő az orosz haderő mozgolódása a Balti-tengeren":

[link]

2014. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as!


Már megbocsáss, de honnan vetted, hogy én nem tudom, hogy eredetileg kinek a tulajdona volt az a terület?

Egyáltalán nem is olyasmit írtam.

Amúgy igen...német terület volt, de nem is...inkább, hogy úgy mondjam Németország szíve, hiszen nem egyszerűen porosz terület volt, hanem törzsterület -kezdetekben!

De most adjunk vissza a Németeknek? Miért? Ott már csekély a németek aránya és még Hitlerék kimenekítették őket tengeren (világ legnagyobb ilyen akciója és sikeres volt!)

Szerintem most a ruszkiktól ugyanolyan igazságtalan lenne elvenni, mint a németektől vagy nekünk triaNOn.

2014. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!