Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Republikánusok vs Demokraták....

Republikánusok vs Demokraták. Melyikkel szimpatizálsz jobban? (USA)

Figyelt kérdés

És miért?


Én inkább demokrata párti vagyok.Az ok: Sokkal liberálisabbak társadalmi téren,és a gazdaságot keményen szabályozzák,nem úgy mint a republikánusok,akik a szabad piac hívei,és akik miatt a válság sokkal nagyobb károkat okozott,mondván: "mi nem szólunk bele a gazdaság működésébe"


2014. dec. 11. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Európában nem egy népszerű vélemény Európában, de én inkább a Republikánusokkal.


Ha már a gazdasági kérdésekre tértél rá, akkor szerintem Magyarországon nem egészséges az a hozzáállás hogy "az állam fizesse ki', "az állam oldja meg", "nekem jár"... De azért a Demokraták se szabályozzák keményen a gazdaságot! Gondolj bele, ha ott Nemzeti Dohányboltok jönnének létre, vagy törvényileg rezsicsökkentés, akkor a republikánusok másnapra világháborút indítannának Obama ellen. (Hagyjuk hogy most ezek az intézkedések jók-e vagy sem, csak példát akartam mondani.)


Társadalmileg is konzervatív vagyok, tehát a Libertariánus párt meg már túl sok lenne nekem...

2014. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es!


Szerencsére az USA-ban nincsenek ilyen agyament ötletek,hogy "nemzeti dohánybolt".

2014. dec. 11. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt mondom, még az ingyenes egészségügytől is frászt kaptak! :)
2014. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Demokrata.

Számomra a republikánus túl konzervatív és erőszakos.

2014. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a demokratákkal. Habár a republikánusok is nagyon sok jelentős és tiszteletreméltó elnököt adtak az Egyesült Államoknak, de a Demokrata Párt jobban összeegyeztethető a gondolkodásommal. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az 1929-es gazdasági világválságból a demokrata Roosevelt rángatta ki az országát.
2014. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés. Konzervatív, nacionalista hozzáállású vagyok társadalompolitikát illetően, ezt illetően egyetértek a republikánusokkal, de gazdaságpolitikailag meg államkapitalista, vagyis a stratégiai ágak legyenek az állam kezén és az állam szóljon bele szükséges helyzetekben a gazdaságba, amit meg ellenez a legtöbb republikánus.


Továbbá a Republikánus Pártnak nemigen voltak normális figurái, Ronald Reagan, a két George Bush, Newt Gingrich, McCain, Mitt Romney ostoba elnökök és elnökjelöltek voltak.


Talán a Republikánus Pártra szavaznék.

2014. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyertelmuen a republikanusok.

Nagyarorszagnak szerintem jobb a nyugati szferahoz tartoznia. Ebbol kovetkezoen erdekunk egy eros nyugati szfera. A konzervativok TUDJAK, hogy a vezeto poziciot el lehet veszteni, es ezert igyekeznek megerositeni az USA-t. A demokratak tul biztosak az USA folenyeben, ugyanakkor naivok, es romboljak az USA erelyet. Legjobb pelda erre pont Obama.

2014. dec. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

Csak hogy nagy neveket mondjak, republikánus volt Abraham Lincoln, Theodor Roosevelt és Eisenhower is...

2014. dec. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, elfelejtettem őket. De jó, értelmes elnökeik csak régen voltak, a mostani felhozatal siralmasan sz@r.
2014. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor mire van szükség. Háborúba konzervatív vezetés kell (ami pl. a fegyelem betartását illeti, meg ilyeneket). Békeidőbe viszont jobb a liberalizmus. Élni vagyunk itt a Földön, nem azért hogy az állam csicskái legyünk.

Alapból liberális vagyok, és az állam szerepét SOKKAL csökkenteném. Miért? Csak mert több mint 50 éve romlott az egész, erre most még több hatalmat akarnak neki adni.

Amerikára nézve a republikánusok imperialisták. Akik a háborús USAt utálják, azok őket. Most Obama is háborúzik, de nem hagyhatnak ott csapot-papot csak mert náluk kormányváltás volt. Amit elkezdtek be is kell fejezni. Főleg most hogy az egész Közel-kelet egy puskaporos hordó.

2014. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!