Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nem lett volna az orosz-ukr...

Ha nem lett volna az orosz-ukrán konfliktus, akkor nem esett volna ennyit az olajár?

Figyelt kérdés

2014. dec. 25. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Akkor valószínűleg a normál határok között változott volna.


Az oroszokat akarják térdre kényszeríteni vele


ez egyértelmű

2014. dec. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kik és hogyan érték el, hogy essen az olajár?
2014. dec. 25. 11:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Szaud arabia csokkentette az arat hiszen o ott olcson kitudja termelni ellentetben az oroszokkal...Amerika beleegyezesevel bonyolulult a helyzet
2014. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs egy ország sem olyan helyzetben, hogy ilyen mértékben befolyásolja a kőolaj árát. A TOP-kitermelők kb fej fej mellett vannak, az oroszok is ugyanannyit adnak a piacra mint a szaúdiak. Ez leginkább a kereslet visszaesésének köszönhető, és a folyamatosan emelkedő kitermelésnek, az alternatív energiák kiaknázásnak növelésének, a palagáz kitermelésnek, a világ gazdaságának megtorpanásának, és még biztos van jópár összetevő, ami most egyirányba vitte az árat, amire még rádolgozott a spekulatív tőke. Nincs olyan hogy egy ország fogja magát és gondol egyet és harmadára csökkenti az árat egy ilyen termék esetében.
2014. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szaud 120 rol 80 ra levitte a hordo arat hogy ki***aszzon az oroszokkal ennek tobb oka is van de persze Amerika beleegyezesevel hiszen Oroszoknak szerintem tobbe kerul az olaj kitermelese a hidegben mint 80$ egyebkent meg hagyjuk a statisztikat Szaud arabia termeli a legtobbet a vilagon csak Amerikanak epphogy nem ingyen adja...mert ha nem kis penzert adna nekik masnap aztmondjak hogy diktatura Olyan mint Kaddafi es elmennek szepen megolik a kormanyzot persze eloszoris szepen probaljak meg eltenni a statisztikaidat Amerika allitja ossze ugy hogy ne legyen kerdes szamodra hogy hova tunik az a sok olaj....
2014. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor többet esett volna. Még több lenne a kitermelt és eladandó olaj.
2014. dec. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Akkor többet esett volna. Még több lenne a kitermelt és eladandó olaj."


Miért lenne több a kitermelt olaj?


#4 Nem feltétlenül egy országra gondolok. A válság már régóta tart, miért pont most esett a kereslet, vagy ki az, aki emelte a kitermelését, akár a palagáznak? A spekulatív tőke hogyan tudja elmozdítani az olaj árát?

2014. dec. 25. 13:38
 8/13 anonim ***** válasza:

ki az, aki emelte a kitermelését, akár a palagáznak? A spekulatív tőke hogyan tudja elmozdítani az olaj árát?"


A mélységi gázok kitermelését pont a magas olajár hozta. Nagyon költséges, de van az az olajár amikor már megéri. Ha pedig elkezdik kitermelni, akkor annak a technológiája is fejlődik, egyre olcsóbban tudnak hozzájutni, ez mind ugyanolyan fosszilis energiahordozó mint az olaj.

A spekulatív tőke mozagásába pedig csak annyiba mennék bele, hogy amiíg emelkedik valaminek az ára, addig könnyű belátni hogyan keresek rajta, de ha fizikailag nem veszed a terméket, akkor mindegy mikor veszel és mikor adsz el, csak az árának a mozgását találd el. Azaz csökkenő áraknál előszőr adsz el, aztán ha leesett az ára, visszavásárolod. Jelen pillanatban a világ összes brókercége milliárdos (nemlétező) olajkészleteket adott el, azzal a megkötéssel, hogy azt később visszavásárolja. És amiből sok van a piacon, annak bizony lemegy az ára. Emiatt számítanak az olajár "visszapattanására", mert azonnal elkezdik visszavenni a nemlétező olajkészletet a cégek, ha elkezd növekedni az ára. Amikor a long és ashor pozíciók egyenlő arányban vannak, az a termék valódi ára, az ettől eltérő árat a spekulatív tőke alakítja ki.

2014. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8


A visszavásárlás milyen áron történik? Drágábban, mint ahogy eladták? Tehát ők végeredményben buknak pénzt ezen? Vagy ha nyernek rajta, akkor ki az, aki megveszi tőlük a nemlétező olajat, amit vissza kell adjon olcsóbban? Mert végeredményben valahol jelentkeznie kell a kiesésnek, nem?

2014. dec. 25. 14:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Figy. Ma 100 az olaj. Eladok 1000 hordóval, azzal a kikötéssel hogy holnap kell vennem ennyit.. Ez 100.000 dollár bevétel. Holnap van. Az olaj ára 50 dollár. Vissszaveszem az 1000 hordót, 50.000 dollár kiadás. Bevétel mínusz kiadás: kerestem 50.000 dollárt. Így megy.
2014. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!